Olimpija potopljena v Grčiji

Ljubljana, 19. 12. 2007 20.12 |

Union Olimpija je v devetem krogu košarkarske Evrolige v Pireju z Olympiakosom visoko izgubila s 113:80.

Olimpija je v Grčiji izgubila s kar 33 točkami razlike.
Olimpija je v Grčiji izgubila s kar 33 točkami razlike. FOTO: Damjan Žibert

Pred napol praznimi tribunami so tekmo bolje začeli Grki, ki so po dveh minutah tekme vodili že s 5:0. Pet minut pred koncem prve četrtine so se zmaji le nekoliko prebudili in zmanjšali izid na vsega dve točki zaostanka, nato pa celo povedli s 12:11, a veselja je bilo kmalu konec. Olympiakos je hito pokazal kdo je gospodar na parketu. Dve minute pred koncem prve četrtine so tako gostitelji z delnim izidom 10:0 pobegnil Olimpiji na kar +10 točk razlike.

Memi Bečirovič v Pireju ni mogel biti zadovoljen s svojo ekipo.
Memi Bečirovič v Pireju ni mogel biti zadovoljen s svojo ekipo. FOTO: Damjan Žibert

Tudi v nadaljevanju tekme so zmaji nadaljevali z bledo igro. Grki so se dobesedno sprehajali skozi Olimpijino obrambo. Zmaji so počasi le začeli kazati zobe in štiri minute pred koncem druge četrtine zaostajali le še za pet točk, žal pa je bilo vse le trenutni preblisk, saj so domači na odmor ob polčasu odšli + 10 točkami prednosti.

Američani v dresu Olimpije so spet pokazali bledo predstavo.
Američani v dresu Olimpije so spet pokazali bledo predstavo. FOTO: Damjan Žibert

V drugem polčasu so gostje iz Tivolija spet prižgali iskrico upanja za morebitni preobrat. Nekaj trojk in hitrih protinapadov so zmaje pripeljale na vsega +6 točk zaostanka. Vendar košarkarji Olimpije niso uspeli zadržati tako visokega ritma igre in so tretjo četrtino končali s kar +17 točkami zaostanka.

Eden redkih, ki se je izkazal v Grčiji je bil Jasmin Hukić.
Eden redkih, ki se je izkazal v Grčiji je bil Jasmin Hukić. FOTO: Damjan Žibert

V zadnji četrtini je Olimpija le še nadaljevala s razglašeno igro. Razlika je bila iz minute v minuto višja. Vse je kazalo, da so zmaji na pragu najvišjega poraza v Evroligi. Na koncu so jih Grki popolnoma ponižali, saj so na domačem parketu zmagali s kar +33 točkami razlike. To je še šesti poraz Olimpije v Evroligi.  Po novem letu pa jih čaka težko gostovanje  pri moskovskem CSKA - ju.