Olimpijske igre

62-letni Avstralec v Tokiu do kar dveh medalj

Tokio, 03. 08. 2021 02.40 |

Avstralski jahač Andrew Hoy je z 62 leti postal tretji najstarejši dobitnik olimpijske medalje. V Tokiu je kar dvakrat stopil na zmagovalni oder. Najprej je v disciplini vsestranskost, ki obsega tekmovanja v "cross countryju", dresuri in preskakovanju ovir, osvojil srebro v ekipni konkurenci, nato pa še bron med posamezniki.

Andrew Hoy se je vpisal v zgodovino, postal je tretji najstarejši dobitnik na OI. FOTO: AP

Andrew Hoy je po šesti osvojeni medalji na olimpijskih igrah dejal: "To je poseben trenutek. Na olimpijskih igrah tekmujemo za medalje, ne zato, da bi na koncu osvojili četrto ali peto mesto." Hoy je na olimpijskih igrah prvič sodeloval leta 1984 v Los Angelesu. V svoji zbirki ima tri zlate medalje, dve srebrni in bron.

"Ko sem se začel ukvarjati s tem športom, sem bil ponosen, da sem med najmlajšimi tekmovalci. Zdaj me športniki v olimpijski vasi sprašujejo, kaj počnem. A ste trener? Ne, sem športnik," jim odgovarjam.

Najstarejši dobitnik olimpijskega odličja je švedski strelec Oscar Swahn, ki je leta 1920 v Antwerpnu osvojil srebro pri 72 letih, Švicar Louis Noverraz pa je v Mehiki leta 1968 zasedel drugo mesto v jadranju, ko je bil star 66 let.