J.T. Boe osvojil sprintersko zlato, najboljši Slovenec na 26. mestu

Peking, 12. 02. 2022 10.45 |

T.Š., STA
0

Najboljše biatlonce je na olimpijskih igrah čakala druga preizkušnja v posamični konkurenci. Sprintersko zlato je osvojil Norvežan Johannes Thingnes Boe, Francoz Quentin Fillon Maillet je bil drugi, tretji pa Tarjei Boe. Od slovenske četverice je bil najboljši Jakov Fak, ki je zasedel 26. mesto.

Johannes Thingnes Boe
Johannes Thingnes Boe FOTO: AP

Na startnem seznamu je bilo kar 94 biatloncev, ki so se pomerili na desetkilometrski razdalji, med njimi štirje slovenski reprezentanti, Jakov Fak, Miha Dovžan, Lovro Planko in Rok Tršan.

Zmago in zlato odličje je osvojil Norvežan Johannes Thingnes Boe, srebro je dobil Francoz Quentin Fillon Maillet, bron pa zmagovalčev brat Tarjei Boe. Johannes Thingnes Boe je na tekmi zgrešil enkrat in bil za dobrih 25 sekund hitrejši od Fillona Mailleta (+25.5), tako Francoz kot tretji Norvežan (zaostal je 38,9 sekunde za zmagovalcem) sta morala tudi po enkrat v kazenski krog.

Od četverice Slovencev je bil najboljši Jakov Fak (startna številka 29), ki je na prvem strelskem postanku pokril vse tarče, na drugem postanku pa je enkrat zgrešil in je moral v kazenski krog. Tekaško ni bil najhitrejši in je bil ob prihodu v cilj 15., na koncu pa je zasedel 26. mesto (+1:47.6). Lovro Planko je bil 42. (+2:21,9; 2 zgrešena strela) Miha Dovžan (+ 2:52,7; 2) je končal na 62. mestu, Rok Tršan (+ 3:45,9;1) je bil 86.

Šestdeset najbolje uvrščenih tekmovalcev si je priborilo pravico nastopa na zasledovalni tekmi, kar pomeni, da sta si nastop zagotovila Fak in Planko.

1. Johannes Thingnes Boe (Nor)     24:00,4 (1 zgrešen strel)

2. Quentin Fillon Maillet (Fra)    +  25,5 (1)

3. Tarjei Boe (Nor)                   38,9 (1)