Olimpijske igre

Ruske telovadke zlate v ekipni tekmi

Tokio, 27. 07. 2021 17.22 1 min branja 0

Zlate ruske gimnastičarke

Ruske telovadke so v današnji ekipni tekmi v športni gimnastiki osvojile prvo zlato odličje. Rusinje, ki nastopajo pod nevtralnimi simboli, so zmagale prvič v 29 letih. Zbrale so 169,528 točke. Srebro pa so po odstopu njihovega najmočnejšega asa Simone Biles osvojile Američanke z 166,096 točke. Bron so si nadele britanske telovadke s 164,096 točke.

Rusinje so pod vodstvom Angeline Melnikove z današnjim uspehom v športnem centru Ariake sledile ponedeljkovemu zlatemu zmagoslavju ruske moške gimnastične ekipe. S tem so končale prevlado ZDA, ki je ekipno zlato odličje v športni gimnastiki osvojila na zadnjih treh olimpijskih igrah.

Američanke, sicer prve favoritinje današnjega tekmovanja, so nekaj težav imele že na začetku dneva. Njihova favoritinja Simone Biles si je namreč v uvodnem nastopu v preskoku ob doskoku poškodovala nogo in odstopila. Na preostalih treh orodjih so jo tako morale zamenjati njene sotekmovalke.

Glavna zvezdnica ameriške reprezentance Simone Biles se je poškodovala na uvodnem nastopu.
Glavna zvezdnica ameriške reprezentance Simone Biles se je poškodovala na uvodnem nastopu.
FOTO: AP

Kako huda je poškodba Bilesove, ki jo čakajo še finale mnogoboja in finalni nastopi na orodjih, sicer še ni jasno, a se je kmalu po poškodbi s povito nogo vrnila na prizorišče, kjer je do konca spremljala tekmovanje.

  • katalog 15.4
  • tramplolin 15.4
  • regal 15.4
  • visokotlačni čistilec 15.4
  • delavniški voziček 15.4
  • bencinska kosilnica 15.4
  • vrtna hiška 15.4
  • Markiza 300x200
  • plinski žar 15.4
  • Peč za pico 15.4
  • Vrtno pohištvo Daisy
  • Traktorska kosilnica 15.4
  • Paviljon Jakarta 15.4
  • Paviljon milos 15.4
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1641