Olimpijske igre

Slovenkama 17. in 20. mesto na mirnih vodah

Tokio, 05. 08. 2021 06.04 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Slovenski kajakašici na mirnih vodah Anja Osterman in Špela Ponomarenko Janić sta na olimpijskih igrah v Tokiu osvojili končno 17. in 20. mesto v posamični konkurenci v sprintu na 500 metrov. Obe sta veslali v finalu C, Ostermanova ga je dobila, Ponomarenko Janićeva pa je bila četrta.

Več videovsebin
  • Anja Osterman o predstavah v Tokiu
    00:58
    Anja Osterman o predstavah v Tokiu
  • Špela Ponomarenko Janić o izkupičku z olimpijskih iger
    00:34
    Špela Ponomarenko Janić o izkupičku z olimpijskih iger

Obe sta pred tem v polfinalu ostali brez boja za najvišja mesta, 28-letna Ostermanova je bila v svoji skupini peta, 39-letna Ponomarenko Janićeva pa šesta.

'Bolje bi bilo, če bi zmagala srednjo vožnjo'
Mlajša tekmovalka je bila bližje osvojitvi cilja, uvrstitvi v finale A. V polfinalu je bila dolgo časa v dobrem položaju, se borila celo za mesti, ki vodijo v finale A, a kot je sama dejala, ji je nato povsem zmanjkalo moči. V finalu C je nato še enkrat ponovila dobro vožnjo, tudi v njem je na koncu začela popuščati, a je vseeno zadržala prvo mesto, tako da se lahko pohvali, da je tekmovanje v enojcu začela (kvalifikacijska skupina) in končala z zmago.

"To mi ne pomeni kaj dosti, bolje bi bilo, če bi zmagala tisto srednjo vožnjo. Sedemnajsto mesto nikakor ni to, po kar sem v Tokio prišla, vemo, kako visoke cilje sva imeli s Špelo v dvojcu. V enojcu pa po vsem tem, kar se je dogajalo, nisem mogla več. Ne samo, da me bolijo mišice, bolele so me tudi oči. Imela sem povsem rdeče in ni bilo make-upa, ki bi mi to lahko skril. V takem stanju sem težko dosegla kaj več, čeprav daleč od finala vendarle nisem bila. Veslala sem tako, kot sem si zamislila, zbrano, dobila sem občutek, da lahko pridem do drugega mesta, a zadnjih 30 metrov se je telo vdalo, enostavno je imelo v teh dneh preveč dela," je dejala Ostermanova.

Finala B in C sta nujno zlo
Po smoli v dvojcu se je bilo še težje postaviti na start izkušeni in z uspehi bogati Ponomarenko Janićevi. Počutila se je sicer bolje kot dan prej, toda to ji ni pomagalo, da bi lahko prišla do odmevnejšega rezultata.

"Polfinale sem začela malo prehitro, pobralo mi je malo moči, ampak najbrž v vsakem primeru ne bi bilo dovolj za prvi dve mesti, ki sta vodili v finale A. Za finale B in C pa mi je bilo povsem vseeno. To je nujno zlo, ki sem ga morala opraviti, da imam vsaj uvrstitev. Vsekakor eno 20. mesto in eno plavanje ni tisto, po kar smo prišli. Tokio zapuščava žalostni, saj sva prepričani, da sva bili odlično pripravljeni in sposobni vzeti kolajno," je še vedno razočarana 39-letna tekmovalka.

'Podobno kot Simone Biles'
Primorki imata letos še svetovno prvenstvo. Medtem ko je starejša veslačica prepričana, da tam morata nastopiti, potem pa se odločiti, kako naprej, mlajša o tem še ni prepričana: "Zdaj potrebujem vsaj teden odmora. Zdaj nisem z glavo pri stvari, doživljam nekaj podobnega kot najboljša telovadka sveta Simone Biles, ki je bila pripravljena za kolajne, a je zaradi stresa odpovedala svoj nastop. Po prigodi v dvojcu mi je biti tu muka in ko vidim kakšno sliko iz domačega Kopra, domače plaže, bi dala vse, da bi bila zdaj tam."

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (3)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

CelindaAndre
05. 08. 2021 09.35
+1
Umetniški vtis, za prevračanje, čista desetka, bo še dolgo ostal na You tube.
titomeni
05. 08. 2021 09.06
Čestitam! Brez prevracanja💪
Rodion Raskolnikov
05. 08. 2021 08.49
+5
Tole je pa že prekomerno natolcevanje, prvo slaba taktika, zdaj že Simone Biles, naj že nekdo Ostermanovi pove, da naj neha govoriti neumnosti. Biles govori o stresu in pritiskih v položaju najboljše na svetu. Če si okoli 20 mesta, potem se pritiski nanašajo samo na tvoja lastna pričakovanja in blodnjave ambicije. Osterman je to malo pomešala.