Olimpijske igre

Zelko po štirih regatah olimpijskih bojev 22.

Tokio, 27. 07. 2021 10.12 |

Mariborski jadralec Žan Luka Zelko je na regatnem polju v Kamakuri pri Enoshimi, kjer na olimpijskih igrah v Tokiu potekajo jadralni boji, edino današnjo regato razreda laser dobro opravil. Med 35 jadralci je bil 17., skupno pa je napredoval na 22. mesto. Vodstvo je po štirih regatah z današnjo zmago prevzel Ciprčan Pavlos Kontides.

Prvi dan jadranja na teh igrah je Žan Luka Zelko končal na osmem mestu, po drugem dnevu, ki so ga zaradi težav z vremenom preložili, je nazadoval na 23., po treh dneh pa za mesto izboljšal skupno uvrstitev.

Jadralec Žan Luka Zelko
Jadralec Žan Luka Zelko FOTO: STA

V današnji četrti regati je bil najboljši Pavlos Kontides, Zelko je na 17. mestu za njim zaostal 1:54 minute. Najboljši slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol bosta v razredu 470, kjer sta v širšem krogu favoritinj za odličja, tekmovanja v Enoshimi začeli v sredo dopoldne po slovenskem času.