Hočevar v Tacnu za las ob kolajno, slovenske kajakašice ekipne prvakinje

Ljubljana, 18. 05. 2024 16.55 |

D.S., A.M., STA
1

16-letni slovenski kajakaš Žiga Lin Hočevar je na evropskem prvenstvu za las ostal brez kolajne. V težkih razmerah se je na Savi hrabro spustil v boj z izkušenejšimi tekmeci in za bronom zaostal 35 stotink sekunde. Slovenske kajakašice so na ekipni tekmi osvojile zlato kolajno.

• Izjava Petra Kauzerja po posamični tekmi v Tacnu
    01:08
    Izjava Petra Kauzerja po posamični tekmi v Tacnu
  • Žiga Lin Hočevar po četrtem mestu v Tacnu
    01:00
    Žiga Lin Hočevar po četrtem mestu v Tacnu

"Bilo je izjemno težko. Težka proga in še težja postavitev. Že na startu sem vedel, da bo morala biti skozi celo progo glava na pravem mestu, kar pri 16 letih težko uravnavaš, ampak meni je uspelo. Zelo sem zadovoljen," je povedal Žiga Lin Hočevar in dodal, da mu je tekma pred domačimi navijači prinesla dodatno tremo.

Njegov precej starejši kolega Peter Kauzer je zasedel deseto mesto, pokopala ga je velika napaka in 50 kazenskih sekund. Eva Terčelj je bila v ženski konkurenci osma. Lan Tominc je bil 20., Ajda Novak 18., Eva Alina Hočevar pa 24.

Pri moških je zlato kolajno osvojil Italijan Giovanni de Gennaro, drugi je bil Avstrijec Mario Leitner, tretji pa Švicar Gelindo Chiarello. Pri dekletih je zmagala Poljakinja Klaudia Zwolinska pred Slovakinjo Zuzano Pankovo in Britanko Mallory Franklin.

Slovenske kajakašice zlate

Terčelj, Novak in Hočevar so na ekipni tekmi v Tacnu pometle s konkurenco in osvojile zlato medaljo. To je jubilejna 40. slovenska kolajna na evropskih prvenstvih, na domačih evropskih prvenstvih pa druga ženska ekipna zlata kolajna. Terčelj in Novak sta bili članici zmagovalne ekipe že na prvenstvu leta 2017, od takrat je Urško Kragelj zamenjala Hočevar. Drugo mesto so zasedle Francozinje in tretje Čehinje.

Fantje niso bili tako uspešni kot dekleta. Kauzer, Tominc in Hočevar so si pridelali kar 56 kazenski sekund, zasedli so sedmo mesto. Zmagali so Čehi pred Avstrijci in Francozi.