16-letnik spisal zgodovino in osvojil masters turnir v pikadu

Sakhir, 19. 01. 2024 21.41 |

16-letni Luke Littler je v finalu turnirja Bahrain Darts Masters z rezultatom 8:5 premagal trikratnega svetovnega prvaka Michaela van Gerwena in prvič v svoji karieri osvojil veliki turnir med člansko konkurenco.

Luke Littler
Luke Littler FOTO: AP

Luke Littler se je med zvezde izstrelil na svetovnem prvenstvu v Londonu, kjer je v finalu izgubil proti Luku Humphriesu. Dva tedna kasneje je 16-letnik odpotoval v Bahrajn, kjer je v polfinalu masters turnirja z 6:3 premagal aktualnega svetovnega prvaka v matchplayu Nathana Aspinalla. Littler je dvoboj otvoril s t. i. nine darterjem, kar pomeni, da je igro zaključil z devetimi puščicami in postal najmlajši v zgodovini športa, ki mu je to uspelo na kateremkoli turnirju, predvajanem na televiziji.

V polfinalu se je Littler spopadel z nekdanjim svetovnim prvakom Gerwynom Priceom in ga premagal s 7:3, kar ga je pripeljalo do finalnega zmenka s trikratnim svetovnim prvakom Michaelom van Gerwenom. Mladenič je bil kos tudi tej oviri ter se z zmago z rezultatom 8:5 zapisal v zgodovino pikada. "Zelo sem vesel, da sem zmagal. Verjamem, da mi nihče ne bo verjel, ampak od finala svetovnega prvenstva do tega turnirja nisem treniral čisto nič. Ta teden je bil res neverjeten," je po zmagi povedal 16-letnik.

Drugo mesto na svetovnem prvenstvu v Londonu je Littlerju prineslo dobrih 230.000 evrov, zmaga na turnirju v Bahrajnu pa je njegov bančni račun okrepila še za 25 tisočakov.