Drugi športi

ACH Volleyju sedma domača pokalna lovorika

Kamnik, 05. 01. 2012 20.43 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Odbojkarji ACH Volleyja so ubranili naslov slovenskega pokalnega zmagovalca. V finalu zaključnega turnirja v Kamniku so s 3:0 premagali Calcit Volleyball in že sedmič osvojili pokalno lovoriko.

V slovenskih odbojkarskih tekmovanjih nič novega. Branilci naslova državnih prvakov, igralci ACH Volleyja, so osvojili že prvo možno lovoriko, v Kamniku so šestič zapored in sedmič nasploh osvojili slovenski pokal. Tako kot v polfinalu proti Salonitu tudi proti domačemu Calcitu Volleyballu niso imeli težkega dela. Čeprav so domači pokazali borbeno predstavo, pa zmage Ljubljančanov niso niti v enem trenutku ogrozili. V prvih dveh nizih so sicer nekajkrat prišli blizu, a ko je bilo potrebno, je ACH prestavil v prestavo višje in v vseh nizih gladko prišel do zmage. Branilci naslova so bili boljši v vseh elementih, že na prvi pogled pa je bila vidna njihova premoč po kakovosti servisa in uspešnosti bloka.

ACH Volley - Zenit Kazan - 11
ACH Volley - Zenit Kazan - 11 FOTO: Damjan Žibert

Domači (tokrat so si za drugega podajalca od Sip Šempetra sposodili Marka Bojinoviča), so tekmo hrabro začeli, prišli do vodstva 3:1, a stvari so bile hitro na svojem mestu. Gosti so prišli do prednosti, ki je sredi niza znašala štiri točke (14:10). Toda Kamničani se niso predajali. Z asom Jerneja Stavbarja so celo izenačili na 19:19, kar pa je bilo tudi vse v prvem nizu. Končnico so "oranžni" odigrali zbrano, niz pa je z blokom zaključil Milan Rašić.

Še lažje delo so imeli prvaki v drugem nizu. Po odličnih servisih Andreja Flajsa so povedli s 5:2, kar pa jim ni bilo dovolj. Trden blok in zanesljivost v napadu sta botrovala njihovemu vodstvu z 9:3 in 11:4. Kamničani so z odlično igro v obrambi še prišli do zaostanka štirih točk 8:12, toda gostujoči trener Igor Kolaković je s pol minute odmora zaustavil njihov nalet. Njegovi varovanci so prednost hitro spet povečali in zanesljivo dobili še drugi niz.

Toda tudi v nadaljevanju niso popustili. Še več, na začetku tretjega dela so tekmece povsem nadigrali. Neugodni servisi Mateja Vidiča, predvsem pa neprebojen blok, so jim zagotovili vodstvo 6:0, tako da je bilo jasno, da so upi domačih po senzaciji končani. To se je zaznalo pri njihovi volji, ki je v tretjem nizu bolj ali manj splahnela, kar se je prikazalo tudi pri številu nepotrebnih napak.

 

  • Vrtna garnitura Fiesta
  • Bencinska kosilnica PowerED
  • Žar na oglje Sunset
  • Letna kuhinja Too much
  • Sensum Lounge set
  • Paviljon Lucca 4x3m
  • Senčnik Toscana
  • Vrtni ležalnik Diana
  • Akumulatorska kosilnica Scheppach
  • Robotska kosilnica Worx
  • Nadstrešek Andy
  • Makita set orodij

KOMENTARJI (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User203582
06. 01. 2012 07.11
+2
Bravo ACH! Ampak bravo tudi Calcit. Igrali so tudi čist do konca, in kakšna igra je bila. Igrali so [vsi, ACH in Calcit] in delali teke stvari ker bi mislil "nemogoče". Rešili so take žoge, ki so bili skor, da nemogoče rešiti.
User550617
06. 01. 2012 07.08
+1
Premočni so bili, nimaš kaj, čestitke!