Adamu Yatesu zmaga v 3. etapi in skupno vodstvo

Seu d'Urgell, 24. 03. 2021 17.18 |

Britanec Adam Yates je bil najmočnejši na zaključnem vzponu tretje etape kolesarske dirke po Kataloniji, z etapno zmago pa je tudi prevzel vodstvo v skupnem seštevku. Kolesar ekipe Ineos Grenadiers je za 13 sekund premagal Kolumbijca Estebana Chaveza, še šest sekund več je zaostal španski veteran Alejandro Valverde. Četrto mesto je zasedel Britanec Geraint Thomas, zaostal je 31 sekund.

Adam Yates
Adam Yates FOTO: AP

Adam Yates ima v skupnem seštevku 45 sekund prednosti pred Avstralcem Richiejem Portejem, s 50 sekundami je na tretjem mestu vodilni po dveh etapah Portugalec Joao Almeida.

Slovenskih kolesarjev, med katerimi v Kataloniji ni najboljših dveh Tadeja Pogačarja in Primoža Rogliča, ni bilo povsem v ospredju.

Bennett dobil dirko Brugge - De Panne

Irec Sam Bennett (Deceuninck - Quick Step) je zmagovalec enodnevne kolesarske dirke svetovne serije Brugge - De Panne. Na 204 km dolgi preizkušnji je v ciljnem sprintu premagal Belgijca Jasperja Philipsena (Alpecin-Fenix), tretji je bil Nemec Pascal Ackermann (Bora Hansgrohe).