Ana Belac v vodstvu po dveh dneh turnirja v Daytoni Beachu

Dayton, 03. 10. 2020 16.09 |

Ana Belac je v vodstvu po dveh dneh turnirja v Daytoni Beachu na Floridi v sklopu turneje Symetra. Pred zadnjima dnevoma turnirja z nagradnim skladom 175.000 dolarjev ji z enakim rezultatom, minus 12, družbo na vrhu razpredelnice delata Peiyun Chien iz Tajvana in Avstralka Robyn Choi.

Katja Pogačar
Katja Pogačar FOTO: Ervin Čurlič

Druga Slovenka na istem turnirju, Ljubljančanka Katja Pogačar, deli 39. mesto in bo tekmovanje v rezu nadaljevala tudi v soboto in nedeljo. Zmaga na turnirju Symetra, ki je drugo najmočnejše tekmovanje na svetu za elitno LPGA (Ladies Professional Golf Association), bi bila za slovenski golf eden največjih uspehov v zgodovini. Vodilnim z minus deset sledi Američanka Anna Redding, še en udarec več pa sta po 36 odigranih luknjah porabili njena rojakinja Lucy Li in Italijanka Roberta Liti.

Nemka evropska prvakinja v Smledniku
Nemka Paula Hanssen Schulz je na prvenstvu za amaterske golfistke v Smledniku pri Ljubljani postala evropska prvakinja. V razigravanju za zlato medaljo je po treh luknjah premagala Francozinjo Chloe Salort. Bronasto medaljo je osvojila Francozinja Agathe Laisne, ki je po rednem delu za vodilnima zaostala en udarec. Slovenske golfistke se niso uvrstile v zaključni krog. Inja Fric je mesto med najboljšimi 48 igralkami oziroma rez zgrešila za en udarec (+3), Barbara Car je prvenstvo končala pri +6, Neža Šiftar s +8, Lana Malek (+20) in Tijana Jovićević Kovačič (+24) pa sta priložnost za odmevnejši rezultat zapravili v prvih dveh dneh.