Katastrofalna predstava Slovenk in boleč poraz proti Afričankam

Kumamoto, 03. 12. 2019 08.58 |

Slovensko žensko rokometno reprezentanco je po zmagi nad favorizirano Nizozemsko in porazu proti Norveški čakala ena najbolj pomembnih tekem v skupinskem delu svetovnega prvenstva na Japonskem. V dvorani Aqua Dome v Kumamotu se je pomerila z Angolo in nepričakovano gladko izgubila (24:33). Varovanke selektorja Uroša Bregarja so si s porazom močno priprle vrata preboja v drugi del SP.

Amra Pandžić
Amra Pandžić FOTO: Miro Majcen
Slovenija je prvič na prvenstvu na Japonskem uživala vlogo papirnatega favorita. Proti Nizozemski in Norveški so naše rokometašice lahko igrale sproščeno in brez pritiska rezultata, drugače je bilo proti Afričankam, saj je bila zmaga nujna za preboj v drugi del.
V slovenski reprezentanci je bila na tekmi proti Angoli najbolj učinkovita Tjaša Stanko z devetimi goli, Ana Gros in Polona Barič sta dosegli po pet zadetkov.
Naše rokometašice so bile od začetka v rahli rezultatski prednosti, toda visoke in postavne Angolke se nikakor niso predajale. Če ne bi bila v slovenskih vratih vnovič razpoložena Amra Pandžić, bi Slovenkam trda predla, tako pa je izkušena 30-letna čuvajka mreže že do desete minute nabrala pet obramb in je držala Slovenijo v "egalu" (6:6). Angolke so z nekaj uspešnimi napadalnimi akcijami v 20. minuti naenkrat prišle do občutne prednosti (10:7) in slovenska klop je morala zaustaviti nalet Afričank z minuto premora. Predah ni prinesel rezultatskega zasuka in Angola je imela ob polčasu štiri gole prednosti (16:12). Slovenke so v prvih 30 minutah prejel občutno preveč golov, enostavno niso imele rešitev za neobičajno igro tekmic, ki so vse po vrsti višje in tudi močnejše ter ob tem izjemno gibljive. Slovenijo je v drugem polčasu čakalo zahtevno delo.

Če je Uroš Bregar hvalil svoje varovanke po odličnem začetku turnirja, tokrat ni imel veliko razlogov za smeh. FOTO: Damjan Žibert

Tudi v nadaljevanju Slovenkam igra nikakor ni stekla, naše rokometašice so začetniško grešile v vseh segmentih rokometne igre in Angola je trdno držala razliko v svojih rokah. Po nekaterih neumnih slovenskih izključitvah, ko so imele nasprotnice dve igralki več na parketu, je prednost Angolk narasla že na šest golov razlike (22:16) in slovenska ladja se je že začela potapljati. Da bodo varovanke selektorja Uroša Bregarja ostale praznih rok na ključni tekmi prvenstva, pa je bilo jasno, ko je luknjičasta obramba Slovenk prejela nov lahek zadetek za visok zaostanek sredi drugega dela (17:27). "Tekmo smo začeli izjemno nervozno in nismo izkoristili nekaj lepih priložnosti. Organizacija igre je bila porazna. Njihova vratarka je zbrala 13 obramb, ob tem pa smo 11 žog vrgli mimo vrat. Realizacija je bila tako slabša, nismo se držali sistema. Pritisk pomembnosti tekme je naredil svoje, saj bi bili z zmago že skoraj uvrščeni v drugi del. Sedaj si bomo morali kožo reševati na tekmah s Kubo in Srbijo," je po grenkem porazu za uradno spletno stran RZS povedal Uroš Bregar.

Po nepričakovanem in nadvse bolečem porazu si je naša reprezentanca močno priprla vrata nadaljevanja svetovnega prvenstva, za preboj v drugi del mora premagati Kubo in Srbijo ter upati na ugoden razplet z nekaterih drugih tekem

Slovenija - Angola 24:33  (12:16)