Drugi športi

Armstrong bo nastopil v Novi Mehiki

Santa Fe, 29. 04. 2009 11.03 1 min branja 0

Lance Armstrong

Ameriški kolesar Lance Armstrong bo kljub zapletom lahko nastopil na dirki v ameriški zvezni državi Nova Mehika.

Lance Armstrong
Lance Armstrong
FOTO: Reuters

Za sedemkratnega zmagovalca dirke po Franciji Lancea Armstronga, ki okreva po zlomu ključnice na dirki po Kastilji in Leonu pred mesecem dni, bo to tekmovanje priprava za nastop na italijanskem Giru. Njegov nastop na petetapni dirki Tour de Gila v Novi Mehiki, ki se bo začela danes, je bil vprašljiv, saj pravila prepovedujejo nastope moštvom Pro Toura. A v Armstrongovi ekipi Astana so našli luknjo v pravilniku in svojemu zvezdniku omogočili priprave pred dirko po Italiji, barve kazahstanske ekipe pa bosta v Novi Mehiki branila še Levi Leipheimer in Chris Horner.


Nastop je Armstrongu pravzaprav omogočila Mednarodna kolesarska zveza (UCI), ki je ameriško zvezo poučila o možnosti nastopa največ treh profesionalnih kolesarjev iz ekipe Pro Toura, če ti na dirki nosijo nevtralne drese. Pred tem je prav ameriška zveza prepovedala nastop Armstrongu in razjezila prireditelje dirke, ki so si s sodelovanjem najbolj znanega ameriškega tekmovalca obetali veliko večjo prepoznavnost svojega tekmovanja.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763