Melbourne, 01. 02. 2021 09.33 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
STA, A.V.
2

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je z zmago začel novo sezono. Na turnirju Great Ocean Road Open v Melbournu z denarnim skladom 307.840 evrov je v prvem krogu ugnal Japonca Jasutako Učijamo s 7:6 (5), 7:6 (5). Uspešna pa je bila tudi Tamara Zidanšek z Nizozemko Arantxo Rus, s katero sta se prebili v drugi krog turnirja dvojic v Melbournu. Na Yarra Valley Classic sta v prvem krogu premagali Romunki Andreeo Mitu in Raluca-Ioano Olaru s 6:3 in 6:4.

Enaintridesetletni Ljubljančan Aljaž Bedene je v obeh nizih zaostajal za tri leta mlajšim tekmecem. Ta je v prvem nizu z odvzemom začetnega udarca povedel v drugi igri, imel nato v šesti še dve priložnosti za "break", a ju ni izkoristil. Bedene je to kaznoval, se vrnil v deveti igri in nato v nadaljevanju prišel do podaljšane igre. Tudi v tej je hitro zaostajal z 0:3, a nato dobil sedem od naslednjih devetih točk.

V drugem nizu je imel Jasutako Učijama kar trikrat prednost odvzema servisa, a se je 58. igralec sveta vselej vrnil že v naslednji igri. Pri vodstvu s 6:5 je Japonec, 106. na lestvici ATP, serviral celo za niz, a mu je brez izgubljene točke servis odvzel slovenski teniški igralec. Podaljšana igra je bila na las podobna prvi. Učijama je povedel s 3:0, Bedene pa je dobil šest zaporednih točk in nato izkoristil tretjo žogico za zmago.

Na tekmeca v drugem krogu še čaka, pomeril pa se bo z boljšim v torkovem obračunu med Avstralcem Danom Sweenyjem (797. na lestvici ATP) in Južnim Korejcem Dži Sung Namom (273.). Prvi nosilec turnirja je Belgijec David Goffin.

Tamara Zidanšek in Nizozemka Arantxa Rus sta uspešno odprli turnir dvojic v Melbournu. FOTO: Damjan Žibert

Zidanškova uspešna v igri dvojic
Zidanškova in Rusova sta v obeh nizih po dvakrat odvzeli servis tekmicama. Romunki sta dosegli po en "break" v vsakem nizu, v zadnji igri dvoboja pa sta imeli še eno priložnost za izenačenje, a sta Slovenka in Nizozemka izkoristili tretjo žogico za zmago.

Zidanškova in Rusova sta tako dosegli 15. zmago, odkar sta lani združili moči. Osvojili sta dva turnirja serije WTA (Linz, Palermo) in izgubili le pet dvobojev.

V drugem krogu se bosta pomerili z Rusinjo Ano Kalinsko in Slovakinjo Viktorio Kužmovo.

Ameriški teniški zvezdnici Sereni Williams je uspela tekmovalna vrnitev.
Ameriški teniški zvezdnici Sereni Williams je uspela tekmovalna vrnitev. FOTO: AP

Williamsovi uspela tekmovalna vrnitev
Ameriška teniška zvezdnica Serena Williams se je uspešno vrnila na igrišča na turnirjih WTA in v drugem krogu turnirja Yarra Valley Classic v Melbournu premagala Avstralko Dario Gavrilovo s 6:1, 6:4. Devetintridesetletna Američanka ni igrala vse od lanskega odprtega prvenstva Francije, kjer je pred drugim krogom predala dvoboj zaradi poškodbe.

Takrat, 30. septembra, bi se morala pomeriti z Bolgarko Cvetano Pironkovo, ki bo njena tekmica tudi v tretjem krogu turnirja v Melbournu. Američanka je po koncu obvezne karantene v Avstraliji pred tem turnirjem odigrala in dobila ekshibicijski obračun proti Japonki Naomi Osaka.

Williamsova je danes ob uradni vrnitvi na igrišču prebila 95 minut, v prvem nizu pa ni imela težav z domačinko. V drugem je bil obračun bolj izenačen, edini "break" pa je 23-kratni zmagovalki turnirjev za grand slam uspel v peti igri.

"Bila sem osredotočena od začetka. Na igrišče skušam zgolj prenesti to, kar počnem na treningu. Lepo je biti nazaj v Melbournu. Nekoliko drugače je igrati tu, ko ne gre za grand slam. Je pa lepo, ker vsi potrebujemo nekaj obračunov pred OP Avstralije," je po zmagi dejala 39-letnica.

Izkušena Američanka bo na OP Avstralije od 8. februarja lovila osmi naslov, skupaj pa že svojo 24. lovoriko, s čimer bi se izenačila z Avstralko Margaret Court na vrhu večne lestvice naslovov na turnirjih velike četverice.