Bedene obstal v četrtfinalu Cagliarija

Cagliari, 09. 04. 2021 12.46 |

STA, J.K.
1

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se ni prebil v polfinale turnirja serije ATP 250 v italijanskem Cagliariju na Sardiniji. Na turnirju z nagradnim skladom 408.800 evrov je v četrtfinalu proti drugemu nosilcu, Američanu Taylorju Fritzu, izgubil s 3:6 in 4:6.

Fritz (na fotografiji) pozdravlja navijače po zmagi v drugem krogu OP Avstralije nad rojakom Reillyjem Opelko. FOTO: AP

Triindvajsetletni Taylor Fritz, 30. igralec sveta, je Aljažu Bedenetu že v prvem nizu odvzel začetni udarec v osmi igri, nato pa s svojim servisom potrdil zmago s 6:3. Ljubljančan, 58. na lestvici ATP, je proti tekmecu iz San Diega slabo začel drugi niz, saj je izgubil že uvodno igro na svoj začetni udarec. Toda v četrti igri je tudi sam z enako mero vrnil tekmecu in izenačil na 2:2. A Američanu je v sedmi igri uspel nov "break", to prednost pa je zadržal do konca.

Doslej se je Bedene s Fritzem pomeril enkrat. Lani je v drugem krogu turnirja serije masters v New Yorku (turnir iz Cincinnatija) slavil s 7:6 (5), 7:5.