Gerasimov po Murrayju izločil tudi Bedeneta

Montpellier, 25. 02. 2021 12.43 |

STA, T.Š.
0

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se poslavlja od turnirja serije ATP 250 v francoskem Montpellieru. V osmini finala ga je premagal Belorus Jegor Gerasimov z 2:0 v nizih. Najboljši Slovenec na lestvici ATP je imel prednost v obeh nizih, a je Gerasimovu vselej uspela vrnitev.

Aljaž Bedene je prvi niz odprl zelo dobro in takoj odvzel servis Gerasimovu. Osemindvajsetletnik iz Minska je nato izenačil, v zaključku niza pa je izkoristil Ljubljančanovo slabšo deseto igro in se veselil osvojitve prvega niza.

V drugem nizu je 60. igralec sveta Belorusu spet vzel servis, tokrat v tretji igri, prednosti pa znova ni uspel zadržati. Gerasimov je namreč v deseti igri prišel do izenačenja na 5:5, ko je Ljubljančan serviral za drugi niz. V podaljšani igri je bil 83. igralec sveta, ki je v prvem krogu premagal Škota Andyja Murrayja, zanesljiv, zmagal s 7:4 ter po uri in 52 minutah slavil vstop v četrtfinale z izidom 6:4, 7:6 (4).

Bedene je nazadnje v četrtfinalu turnirja najvišje ravni igral lani februarja v Rotterdamu.