Benavidesu osma etapa, Brabec zadržal skupno vodstvo

Rijad, 15. 01. 2024 17.49 |

Argentinski motorist Kevin Benavides je zmagovalec osme etape na reliju Dakar. Drugo mesto je na 458 km dolgi preizkušnji od Al Duvadimija do Haila zasedel njegov rojak Luciano Benavides (+0:31), tretje pa Francoz Adrien Van Beveren (+1:27). Slovenec Toni Mulec je osvojil 13. mesto, za najhitrejšim Argentincem je zaostal 9:23 minute.

Skupno vodstvo je zadržal Čeh Jan Brabec, drugouvrščeni Ross Branch iz Bocvane pa zaostaja 42 sekund. Toni Mulec, edini slovenski predstavnik na znamenitem vzdržljivostnem reliju po današnjem dokončnem odstopu Simona Marčiča, je v generalni razvrstitvi na 14. mestu (+2:25:25).

Med avtomobilisti je na današnji etapi smetano pobral Šved Mattias Ekström. Za njim sta se uvrstila Francoza Stephane Peterhansel (+2:45) in Guerlain Chicherit (+3:10). Španec Carlos Sainz je z dobrimi petimi minutami zaostanka zasedel četrto mesto, v skupni razvrstitvi pa ima slabih 25 minut prednosti pred drugouvrščenim Francozom Sebastienom Loebom.

V torek bo na sporedu deveta etapa med krajema Halil in Alula v dolžini 417 km.