Berdych se poslavlja od tenisa

Ljubljana, 13. 11. 2019 14.48 |

Češki teniški igralec Tomaš Berdych se poslavlja od teniških turnirjev. Kot je za češki tabloid Blesk dejal njegov oče Martin, bo 34-letnik svojo odločitev uradno sporočil v soboto na zaključnem turnirju v Londonu. Čeh, nekoč tretji igralec sveta, zaradi kroničnih težav s hrbtom in kolkom od US Opena ni nastopal na turnirjih.

Tomaš Berdych
Tomaš Berdych FOTO: AP

Že v New Yorku, kjer je izpadel v prvem krogu, je napovedal, da se bliža konec kariere, da nima več volje za priprave na novo sezono. S poškodbami se je boril zadnji dve leti, letos je odigral le dvajset dvobojev, na lestvici ATP pa je padel na 103. mesto.

Tomaš Berdych je v svoji karieri, v kateri je zaslužil skoraj 30 milijonov dolarjev, osvojil 13 turnirjev ATP, z reprezentanco pa je dvakrat zmagal v Davisovem pokalu. Na turnirjih za grand slam je največji uspeh zabeležil leta 2010, ko se je v Wimbledonu uvrstil v finale.