Drugi športi

Blejci 'z levo roko' do druge zmage

Pariz, 15. 12. 2009 21.48 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Odbojkarji blejskega ACH Volleyja so v 3. krogu Lige prvakov zmagali še drugič. Tokrat so slavili na gostovanju v Parizu (3:0).

Blejci so za zmago potrebovali manj kot uro in pol.
Blejci so za zmago potrebovali manj kot uro in pol. FOTO: Damjan Žibert

Blejci so po zmagi nad turškim predstavnikom v Ligi prvakov na pot v Francijo odpotovali zelo samozavestni. Paris Volley je namreč njihov stari znanec, saj so se v lanski sezoni z njim srečali dvakrat. Na tekmi v francoski prestolnici so takrat slavili gostitelji (3:1), slovenski prvaki pa so bili boljši v Tivoliju (3:2). V letošnji sezoni sta se tekmeca srečala prvič. Po uvodni premoči domačinov (4:0) pa so izbranci Glena Hoaga nadaljevali izjemno – s kombinatorno igro in domiselnimi potezami so najprej poravnali izid na 4, potem na 5 in 8, kasneje pa so bili na terenu le še Blejci. Prvi niz so namreč dobili s 25:22.

Slovenski prvaki so nadaljevali v takšnem stilu, kot so zaključili prvi niz. Kombinatorna igra in požrtvovalnost Hoagove čete je dovoljevala tudi minimalne napake, ki pa jih pri Gorenjcih tokrat skorajda ni bilo. Več so jih namreč naredili Parižani, zato ne čudi izid drugega niza. Slovenski predstavniki med evropsko elito so ga namreč dobili s kar 25:13.

Vodstvo z 2:0 pa najboljšega slovenskega odbojkarskega kolektiva ni uspavalo. Še naprej so igrali odlično, se borili za vsako žogo, kar jim je prineslo tudi končni uspeh. V tretjem nizu so sicer za nekaj trenutkov popustili, s tem razjezili svojega šefa stroke, a po prekinitvi so bili spet tisti 'pravi' in tekmo mirno pripeljali do konca. Tretji niz so dobili s 25:16.

SORODNI ČLANKI
  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi
KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Alfi2
17. 12. 2009 15.31
pardon ne v rusiji ampak poljski
Alfi2
17. 12. 2009 15.30
ka nj rečem...odlično škoda sam za poraz v rusiji
Saphira25
16. 12. 2009 17.11
Bravo Bled. Paris je igral porazno.