Slovenski reprezentant Brent LaRue je na olimpijskih igrah v Londonu v polfinalu na 400 m z ovirami tekel 49,45 sekunde in bil tretji v tretji skupini, skupno pa je s 13. izidom uspešno končal svoje prve OI. Dan prej je v kvalifikacijah postavil osebni rekord 49,38 sekunde. Na nizkih ovirah je bil LaRue v zavoju pred ciljno ravnino še v ozadju, nato pa je s silovitim pospeševanjem prišel celo do tretjega mesta in se približal osebnemu dosežku. Premagal je tudi Britanca Rhysa Williamsa (4., 49,63), ki je na letošnjem evropskem prvenstvu v Helsinkih osvojil zlato, ter bil tretji Evropejec. Kljub temu je bil precej oddaljen od drugega mesta, ki bi ga neposredno popeljalo v finale. V njegovi skupini je zmagal Američan Michael Tinsley (48,18) pred Jamajčanom Lefordom Greenom (48,61), LaRue pa je zaostal 84 stotink.
''Zelo sem vesel. Včeraj sem postavil osebni rekord, čeprav nisem tekel dobro, česar rezultat ne kaže. To so moje prve OI in jih zato doživljam zelo čustveno, kar se je posebej kazalo včeraj v kvalifikacijah. Nisem pričakoval, da bom na OI osvojil 13. mesto, to je res lep dosežek. Danes sem imel zelo močan finiš in sem zelo vesel. Kljub diskvalifikaciji zaradi prestopa na letošnjem EP sem vedel, da lahko veliko dosežem. Zato sem bil še bolj odločen, da bom to tudi dokazal. Ko sem videl Rhysa Williamsa, zlatega na EP, ki je izjemen tekač, sem še bolj pospeševal ter ga prehitel. Imel sem nekaj težav na osmi oviri, dan prej pa še na sedmi. Slovenski rekord je vedno v ozadju mojih razmišljanj, toda skušal bom še naprej delati korak za korakom, saj je rekord izjemen dosežek,'' je dejal LaRue.
Tudi če bi precej izboljšal slovenski rekord (49,11), ki ga je 3. junija leta 1980 v Mariboru postavil Rok Kopitar, peti na OI leta 1980 v Moskvi, se 25-letnik, ki prihaja iz mesteca Kernersville v Severni Karolini, ne bi prebil v finale. Po času sta se v finale uvrstila še dva atleta, za kar pa je bilo treba teči 48,19 sekunde, kar je zmogel Britanec David Greene, četrti v prvi skupini. Ta je bila tudi daleč najhitrejši med vsemi, saj je Felix Sanchez iz Dominikanske republike zmagal s 47,76. Za olimpijskim zmagovalcem leta 2004 in svetovnim prvakom leta 2001 in 2003 sta se zvrstila še Jehue Gordon iz Trinidada in Tobaga (47,96) in Američan Kerron Clement (48,12).
Drugi športi
Brent LaRue zasedel 13. mesto
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
STA
Komentarji
17
Slovenski reprezentant Brent LaRue je na olimpijskih igrah v Londonu v polfinalu na 400 m z ovirami tekel 49,45 sekunde in bil tretji v tretji skupini, skupno pa je s 13. izidom uspešno končal svoje prve OI.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.