
Za 26-letnega Norvežana je to prvi veliki naslov v karieri oziroma trinajsti naslov ATP. Pred Madridom je namreč izgubil tri finale na grand slamih in dva na mastersih.
Casper Ruud, ki je igral 25. finale v karieri in ki je bil nekoč že drugi na lestvici ATP, se bo v ponedeljek vrnil med najboljšo deseterico igralcev na svetu.
Za tri leta mlajšega Jacka Draperja je bil to sedmi finale v karieri, tretji letos in prvi na pesku. Ostaja pri treh naslovih, nazadnje je bil najboljši aprila letos na mastersu v Indian Wellsu.
Kljub porazu bo Draper na novi računalniški lestvici skočil na peto mesto in tako postal šele drugi levičar, ki se bo v tem stoletju povzpel v top 5. Pred njim je to uspelo le Rafaelu Nadalu.
Ženski turnir je v soboto dobila Belorusinja Arina Sabalenka, ki je za tretji naslov v Madridu premagala Američanko Coco Gauff s 6:3 in 7:6.
* Madrid, ATP 1000 (8.055.385 evrov)
- finale:
Casper Ruud (Nor/14) - Jack Draper (VBr/5) 7:5, 3:6, 6:4.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.