Drugi športi

Celjani zlahka do novih točk, Koper tesno izgubil

Celje, 22. 11. 2008 19.31 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 6. krogu Lige prvakov zanesljivo premagali moštvo Granitas-Karys in se uvrstili v nadaljnje tekmovanje. Cimos Koper pa je tesno izgubil proti Portlandu.

Celjani so z zmago končali prvi del Lige prvakov.
Celjani so z zmago končali prvi del Lige prvakov. FOTO: Damjan Žibert

Celjski rokometaši so s prepričljivo zmago nad litovskim prvakov Granitas-Karysom zaključili prvi del najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja na drugem mestu in se uvrstili v glavni del tekmovanja. Liga prvakov se bo nadaljevala februarja prihodnje leto, žreb skupin pa bo v torek, 25. novembra, na Dunaju.

Blede predstave Celjanov, ki se že cel prvi del sezone tako v domačem prvenstvu kot v Ligi prvakov nahajajo v globoki krizi, so na tribune osrednje celjske dvorane privabile le okoli tisoč gledalcev, kar je verjetno najmanj na kakšni evropski klubski tekmi Pivovarjev, odkar igrajo v Zlatorogu.

Po slabem začetku so se slovenski državni prvaki le zbrali, pritisnili na plin in počasi začeli višati razliko, ki je do polčasa znašala šest golov (20:14). Gostje so v drugem polčasu to razliko držali vse do 38. minute, ko je bilo na semaforju 28:22, nato pa so jim očitno začele pohajati moči. Celjani – trener Tone Tiselj je dal tokrat priložnost za igro prav vsem igralcem – so predvsem z goli iz hitrih nasprotnih napadov pridno polnili mrežo gostov in si do konca srečanja priigrali rekordno zmago v letošnji evropski sezoni.


Koprčani poraženi

Rokometaši koprskega Cimosa so v zadnjem krogu prvega dela evropske Lige prvakov v gosteh izgubili s španskim Portlandom San Antoniom z 29:31 (11:17). Koprska ekipa je v skupini E osvojila zadnje mesto, tako da je končala z nastopi na mednarodnem prizorišču.

Izidi:
- skupina A:
Celje Pivovarna Laško - Granitas-Karys 44:27 (20:14)
Hammarby - Chambery                     29:24 (12:11)

skupina E:
Portland San Antonio -
Cimos Koper 31:29 (17:11)


  • SESALNIK LISTJA
  • ŽAGA
  • PEČ ZA PICO
  • REGAL
  • PANELI
  • BAZEN
  • KOPALNIŠKO POHIŠTVO
  • RADIATOR
  • RAZVLAŽILNIK
  • PEČ
  • VIJAČNIK
  • BAGER
  • ZBIRALEC LISTOV
KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User425195
22. 11. 2008 22.06