Za omenjeno tekmovanje oziroma za zadnjo vstopnico se bodo septembra potegovale štiri ekipe, vendar Kopra ne bo v konkurenci v elitni ligi prvakov, saj tretje mesto v slovenskem prvenstvu ni bilo dovolj. Cimos Koper je po osvojenem tretjem mestu v domači ligi na Evropsko rokometno zvezo (EHF) vložil prošnjo za nastop na turnirju s posebnim povabilom. V četverici, ki bo nastopila na omenjenem turnirju, se bo zmagovalec kot 24. ekipa uvrstil v ligo prvakov. Na turnir se je prijavilo le pet ekip, izpadel pa je prav Koper, ki bo tako v prihodnji sezoni nastopal v novoustanovljenem pokalu EHF.
Na dvodnevnem turnirju se bodo za zadnje mesto v ligi prvakov potegovali Bjerringbro-Silkeborg (drugouvrščeni v danskem prvenstvu), Saint-Raphael (tretje moštvo v Franciji), Hamburg (četrti v Nemčiji) in Wisla Plock (drugi v poljski ligi). Turnir bo na sporedu 8. in 9. septembra, kraj tekem pa še ni znan. Prvouvrščena ekipa si bo zagotovila nastop v ligi prvakov, preostale tri pa v pokalu EHF. Slovenske barve v prihodnji sezoni lige prvakov bosta tako zastopala Gorenje Velenje in Celje Pivovarna Laško, Cimos Koper in Maribor Branik pa čaka pokal EHF.

KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.