Drugi športi

Jakupovičeva preskočila prvo oviro na Kitajskem, Zidanškova pa ne

Peking, 09. 09. 2019 10.39 1 min branja 0

Dalila Jakupović

Slovenska teniška igralka Dalila Jakupovič je uspešno začela turnir WTA v kitajskem Nančangu z nagradnim skladom 250.000 dolarjev. Jakupovičeva je bila v prvem krogu po vsega dobrih 53 minutah igre s 6:1 in 6:1 boljša od italijanske veteranke Sare Errani, nekoč članice najboljše deseterice in tudi nekdanje zmagovalke portoroškega turnirja.

Dalila Jakupovič
Dalila Jakupovič
FOTO: AP

V drugem krogu se bo Dalila Jakupovič pomerila z boljšo iz dvoboja med madžarsko kvalifikantko Greto Arn in Ukrajinko Katerino Kozlovo. Manj uspešna je bila Tamara Zidanšek, ki je izgubila v prvem krogu turnirja WTA v kitajskem Zhengzhouju z nagradnim skladom 1,5 milijona dolarjev. Za Zidanškovo je bila previsoka ovira Rusinja Julija Putinceva, ki je zmagala s 6:1, 5:7 in 6:1. Na turnirju bo nastopila tudi najboljša Slovenka Polona Hercog. Zidanškova je sicer prijavljena tudi za turnir dvojic, kjer bo igrala v paru z Belgijko Yanino Wickmayer. Prva slovenska igralka Hercogova pa bo v prvem krogu lopar prekrižala s kitajsko kvalifikantko Wang Meiling.

Če bo 28-letna Štajerka uspešna, jo že v drugem krogu čaka dvoboj s prvo nosilko turnirja in od danes drugo igralko sveta, Čehinjo Karolino Pliškovo.

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1416