Đoković začel še zadnji teden na vrhu, Swiatek suvereno ostaja prva

Ljubljana, 06. 06. 2022 09.10 |

Srbski teniški zvezdnik Novak Đoković je začel 373. teden na vrhu lestvice ATP, prihodnji teden pa ga bo prehitel Rus Daniil Medvedjev, ki trenutno zaseda drugo mesto. Španski as Rafael Nadal je po 14. naslovu na odprtem prvenstvu Francije napredoval za eno mesto. Poljska teniška igralka Iga Swiatek je po zmagi na drugem letošnjem turnirju za grand slam, na odprtem prvenstvu Francije v Parizu, še trdneje na prvem mestu lestvice WTA.

Novak Đoković bo v ponedeljek, 13. junija, predal mesto najbolje uvrščenega teniškega igralca. Ta teden bo 35-letni Srb še ostal v vodstvu z 8770 točkami, saj se je v letu 2021 Roland Garros zaključil teden dni kasneje. Posledično bodo točke z lanskega turnirja črtali naslednji ponedeljek.

Novak Đoković je v četrtfinalu letošnjega Roland Garrosa izgubil proti Rafaelu Nadalu. FOTO: AP

Srb bo tako izgubil 2000 točk, potem ko ni uspel ubraniti naslova na OP Francije. Đoković je na vrhu lestvice ATP sicer začel že 373. teden. V absolutnem merilu bo moral na lov na Nemko Steffi Graf, ki je bila na čelu lestvice WTA 377 tednov, od naslednjega tedna še malce počakati.

Na četrto mesto lestvice je napredoval Rafael Nadal, ki ima 1245 točk zaostanka za Đokovićem. Na lestvici je ta teden med deseterico dve mesti pridobil Norvežan Casper Ruud, ki je zdaj šesti. Prehitel je Španca Carlosa Alcaraza in Rusa Andreja Rubljova, ki sta izgubila po eno mesto.

Rafael Nadal se bo po zmagi na Roland Garrosu s petega dvignil na četrto mesto na lestvici ATP. FOTO: AP

Najboljši Slovenec je ostal Aljaž Bedene, ki je po uvrstitvi v tretji krog Rolanda Garrosa pridobil 33 mest in je zdaj 161. Blaž Rola ostaja med 300 najboljšimi na 295. mestu.

Swiatek beži na vrhu

Poljska teniška igralka Iga Swiatek je po zmagi na drugem letošnjem turnirju za grand slam, na odprtem prvenstvu Francije v Parizu, še trdneje na prvem mestu lestvice WTA. Nov večji skok za 10 mest je uspel Slovenki Kaji Juvan, ki je po novem 58. igralka sveta in tudi najboljša Slovenka.

Doslej najvišje uvrščena Tamara Zidanšek, ki je v Parizu obrambo lanskega polfinala končala v tretjem krogu, je izgubila 24 mest in je sedaj tik za Juvanovo na 59. mestu. Dalila Jakupovič je tudi pridobila 24 mest in je 287. na lestvici ter je na četrto mesto med Slovenkami izpodrinila Polono Hercog (293.).

Sprememba je tudi med prvo trojico na čelu WTA, s petega se je na drugo mesto povzpela Estonka Anett Kontaveit, s četrtega na tretje pa je padla Španka Paula Badosa.