Kolesarstvo

Doplihar 9. na debitantskem nastopu

Tokio, 01. 09. 2021 14.15 |

Slovenski kolesar Anej Doplihar je na cestni dirki na paraolimpijskih igrah v Tokiu osvojil deveto mesto v svoji kategoriji H3. Zmagal je Rus Ruslan Kuznjecov.

Doplihar, novinec na paraolimpijskih igrah, je tako 13. mestu s torkove vožnje na čas dodal še deveto mesto v svoji skupini ročnih kolesarjev.

Na cestni preizkušnji je tekmovalce v kategoriji H3 čakalo šest krogov in skupno 79 kilometrov na dirkališču Fudži in v okolici. Doplihar je z zaostankom 13:29 minute končal na devetem mestu z enakim dosežkom kot Francoz Riadh Tarsim in Kanadčan Joey Desjardins.

Zlato je osvojil Ruslan Kuznjecov, srebro si je prikolesaril Švicar Heinz Frei, bron pa Avstrijec Walter Ablinger, zmagovalec vožnje na čas.