Düsseldorf osvojil Ligo prvakov, Jorgić v finalu priigral edino točko Saarbrücknu

Düsseldorf, 19. 12. 2020 09.57 |

Borussia Düsseldorf je še šestič osvojila evropsko Ligo prvakov v namiznem tenisu. V finalnem obračunu zaključnega turnirja v Düsseldorfu je premagala Saarbrücken s 3:1, edino točko za poraženo vrsto je dosegel najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić, ki je ugnal Šveda Kristiana Karlssona.

Darko Jorgić
Darko Jorgić FOTO: NTZS

Dvoboj je odločil Šved Anton Kaellberg, ki je ugnal Nemca Patricka Franzisko in Kitajca Šanga Kuna, uspešen je bil tudi zvezdnik Timo Boll, ki je premagal Šanga, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Turnir Lige prvakov je potekal v Düsseldorfu, kjer se je zaradi pandemije covida-19 v mehurčku zbralo 15 ekip.

Pred tem tekmovanjem je Darko Jorgić, trenutno 31. igralec sveta, še za dve leti podaljšal pogodbo z nemškim prvakom Saarbrücknom, za katerega letos igra tretjo sezono. Zvestobo je obljubil do konca sezone 2023.