Dve podaji Kopitarja ob porazu Los Angelesa v Detroitu

Detroit, 14. 01. 2024 07.08 |

Moštvo Detroit Red Wings je v severnoameriški hokejski ligi NHL doma s 5:3 premagalo Los Angeles Kingse, ki so klonili osmič zapovrstjo. V vrstah poraženih gostov je njihov slovenski kapetan Anže Kopitar zbral dve podaji.

Dvakrat je za Kralje zadel Quinton Byfield, poleg Anžeta Kopitarja je dve asistenci dosegel tudi Kevin Fiala. Vratar Cam Talbot je prejel pet golov po 27 strelih domačih, preden ga je v zadnjem delu med vratnicama nadomestil David Rittich. Ta je zaustavil vse tri strele, ki so jih tekmeci sprožili na njegov gol.

Pred tem so bili uspešni dvakrat Dylan Larkin ter po enkrat Robby Fabbri, Andrew Copp in Patrick Kane, ki je imel še podajo, dve pa je prispeval Jeff Petry.

Po prvi tretjini so hokejisti iz Kalifornije še držali stik s tekmeci, izid je bil 1:1, v drugi tretjini pa so gostje popustili in dovolili, da so se Rdeča krila razigrala ter zabila štiri gole zapovrstjo.

Los Angeles bo v ponedeljek zvečer po srednjeevropskem času gostoval pri moštvu Carolina Hurricanes.

O tem, kaj je šlo narobe, je za ameriške medije spregovoril kapetan Kopitar: "Mislim, preprosto se nismo držali načrta in oni so spretna, eksplozivna ekipa, ko se jim ponudi priložnost, kaznujejo prav vsako napako. Odpovedali smo, za kar smo drago plačali."

Hrušičan je priznal, da je trenutno v ekipi veliko nezadovoljstvo. "Očitno, vsem nam je zelo mar, tako da je težko biti v tej situaciji, a verjamem, da se bomo spet potegnili iz tega položaja, v katerem smo trenutno. Tretjo tretjino smo videli kot dober pokazatelj, kaj moramo narediti, igrati kot ekipa, in kako moramo igrati, s kakšno intenzivnostjo. To je edini način, kako se bomo izvlekli iz tega."

V zadnji tretjini Detroit ni več prišel do gola, Los Angeles pa je zabil dva, oba so dosegli ob številčni premoči na ledu.

"To je ena, verjetno edina pozitivna stvar nocoj, doseganje 'power play' golov. Tretja tretjina je bila precej dobra in očitno moramo v 60 minutah igre narediti še več." Sporočilo je jasno: "Držati se moramo načrta in vnesti svojo intenzivnost, energijo v naslednjo temo. Očitno bomo poskušali vložiti trud v vseh 60 minut in zmagati."

Kopitar je sicer zbral svojo 24. in 25. asistenco v sezoni za svojo 132. in 133. asistenco na gostovanju v karieri, s čimer je presegel Marcela Dionneja (132) za največ v zgodovini Kingsov.

S podajami je Kopitar že osemnajstič v karieri dosegel mejo 25 podaj v sezoni, kar je največ takšnih sezon v zgodovini Kingsov, in se je po največjem številu aktivnih igralcev izenačil s Sidneyjem Crosbyjem, članom Pittsburgha. Kopitar je zdaj v karieri zbral 1180 točk v ligi NHL in prehitel Sergeja Fedorova za 54. mesto na lestvici hokejistov z največ točkami v zgodovini NHL.

Na vrhu tega seznama je Wayne Gretzky, ki je v času svoje kariere zbral 2857 točk.