Đurić do zlata na evropskem prvenstvu

Dublin, 14. 08. 2018 20.59 |

Slovenski plavalec Darko Đurić je na evropskem prvenstvu v plavanju za invalide v Dublinu osvojil zlato medaljo. Najboljši slovenski paraplavalec je bil najhitrejši na 50 metrov prosto v kategoriji S4, prvo mesto pa si je razdelil s Čehom Arnoštom Petračkom.

Darko Đurić in Arnošt Petraček sta v cilj priplavala s časom 40,40, bron je šel v Francijo, osvojil ga je David Smetanine (40,93).

Za 29-letnega Radovljičana je današnja medalja prva na letošnjem prvenstvu, v svoji zbirki pa ima večkratni udeleženec paraolimpijskih iger dve odličji s prejšnjega evropskega prvenstva leta 2016, ko je bil srebrn na 100 metrov prosto in bronast na 200 metrov prosto.

V Dublinu je Đurić nastope na EP začel s petim mestom na 100 m prosto. Po današnjem uspešnem nastopu bo imel zdaj dva prosta dneva, do konca tekmovanja pa ga čakata še dve tekmi: v petek bo plaval na 200 metrov prosto, evropsko prvenstvo pa bo sklenil v nedeljo na 50 metrov delfin.

Ob razglasitvi rezultatov si je Svetovna para plavalna zveza privoščila manjši spodrsljaj in Darka razglasila za Slovaka: