Trimo do uvodne zmage v evropski ligi

Györ, 17. 11. 2020 20.48 |

Rokometaši trebanjskega Trima so na torkovi tekmi tretjega kroga skupinskega dela evropske lige v Györu premagali Tatabanyo (28:26). To je bila sploh prva preizkušnja za varovance trenerja Uroša Zormana, saj sta bili njuni dve uvodni tekmi prestavljeni zaradi okužb z novim koronavirusom.

Zorman (na fotografiji levo) v pogovoru s selektorjem slovenske članske reprezentance Ljubomirjem Vranješem. FOTO: Damjan Žibert

Dolenjska ekipa je zmagovito odprla evropsko ligo. Na svojem uvodnem dvoboju, tekmi prvega in drugega kroga proti Rhein-Neckar Löwnu in Kaddeten Schaffhausnu sta bili prestavljeni zaradi okužb z novim koronavirusom v trebanjskem taboru, je kljub odsotnosti Darka Cingesarja ter Gregorja Potočnika slavila v vročem Györu in potrdila visoko pripravljenost, ki jo kaže od samega začetka sezone.

Izbranci Uroša Zormana so pri naših vzhodnih sosedih prikazali izjemno zrelo predstavo. V prvem polčasu so imeli nekaj težav, po zaostanku treh golov v 21. minuti (8:11) pa so močno dvignili raven svoje igre. Le tri minute kasneje so po dveh golih Gala Cirarja in enega Leona Raša izenačili na 11:11, v končnici prve polovice tekme pa povsem zasenčili gostitelje in se na veliki odmor odpravili s prednostjo 14:12.

'Tukaj se ne ustavljamo'
V drugem polčasu so povsem zasenčili izkušene gostitelje, ki jih vodi nekdanji trener Celja Pivovarne Laško Vladan Matić. Gostitelje so nadigrali v vseh prvinah igre in si v 48. minuti priigrali šest golov prednosti (24:18). V končnici so popustili, gostitelji so se jim v zadnji minuti približali na gol zaostanka (26:27), po zadetku Cirarja, s sedmimi goli najbolj učinkovitega igralca dvoboja, pa je bilo jasno, da bosta točki romali v Slovenijo.

"Za nami je izjemno težka tekma. Vse čestitke fantom in celotnemu štabu za karakter in borbo, a tukaj se ne ustavljamo," je po zmagi v Györu odločno dejal trener Zorman. Trebanjska zasedba bo v naslednjem krogu v torek, 24. novembra, gostila danski GOG Gudme.