Thiem v 'lepotici' do zmage nad Đokovićem in polfinala, Federer še upa

London, 12. 11. 2019 16.34 |

Na zaključnem teniškem turnirju sezone, na katerem nastopa osem najboljših igralcev na svetu in prav toliko parov, je bil na sporedu drugi krog. Švicar Roger Federer je po porazu v prvem dvoboju, ko ga je premagal Avstrijec Dominic Thiem, v drugem v dveh nizih ugnal Italijana Mattea Berrettinija in je še vedno v igri za polfinale. Tam je že Thiem, ki je v teniški poslastici po skoraj treh urah igre v treh nizih ugnal Srba Novaka Đokovića.

Roger Federer
Roger Federer FOTO: AP
Švicar Roger Federer je v drugem krogu skupine Björn Borg na zaključnem turnirju najboljše osmerice teniških igralcev sezone v Londonu (devet milijonov dolarjev nagradnega sklada) premagal Italijana Mattea Berrettinija s 7:6 (2) in 6:3 ter po uvodnem porazu ostal v igri za polfinale.

Federerja v četrtek čaka obračun z drugim igralcem sveta, Srbom Novakom Đokovićem. Berrettini bo prav tako čez dva dni igral z Avstrijcem Dominicom Thiemom, ki je v 1. krogu premagal Federerja, šestkratnega zmagovalca finala ATP. Tokrat je kazalo, da bo Švicar že po drugem krogu brez možnosti za polfinale, kar se mu je na zaključnih turnirjih primerilo le enkrat, leta 2008 v Šanghaju. Sicer pa je v dosedanjih 16 nastopih zbral petnajst uvrstitev najmanj v polfinale, ob šestih naslovih je še štirikrat finale zapustil poražen.

Berrettini, debitant na zaključnih turnirjih, je v prvem nizu precej namučil Federerja, ki je slavil šele po podaljšani igri. V drugem nizu pa je Italijan dobil le tri igre in Fededer je v finalih ATP dosegel 58. zmago ob 16 porazih.

Vsak igralec bo v skupini odigral po tri dvoboje, najboljša dva iz vsake skupine pa bosta napredovala v polfinale. Zaključni turnir bo dal odgovor, kateri igralec bo na koncu sezone zasedel prvo mesto na lestvici ATP. Trenutno ima vodilni Rafael Nadal 640 točk prednosti pred Novakom Đokovićem. Vsaka zmaga v skupini je vredna 200 točk, v polfinalu 400 točk, v finalu pa 500.

Đoković izgubil zanimiv dvoboj s Thiemom, ki je že v polfinalu

Dominic Thiem
Dominic Thiem FOTO: AP

Avstrijec Dominic Thiem je v drugem krogu skupine Björn Borg na zaključnem turnirju najboljše osmerice teniških igralcev sezone v Londonu (devet milijonov dolarjev nagradnega sklada) ugnal Srba Novaka Đokovića s 6:7 (5), 6:3 in 7:6 (5). Po dveh urah in 47 minutah in po izjemno zanimivem in izenačenem dvoboju je prišel do druge zmage na turnirju. Petindvajsetletnik si je s tem kot prvi Avstrijec zagotovil zagotovil polfinale na finalu ATP, kar mu je uspelo kot prvem na letošnjem zaključnem turnirju.

Đoković je uvodni niz dobil šele po podaljšani igri, v drugem pa je dobil tri nize in Avstrijec je izenačil ter nato v odločilnem tretjem povedel z 2:0 in 3:1. V šesti igri je Srb na servis tekmeca izgubil le eno točko in po dveh urah in 15 minutah izenačil, v sedmi pa brez oddane točke povedel. Podobno je bilo v deveti igri, ki jo je Srb zaključil z asom.

Potem pa je izgubil dve igri v nizu in Avstrijec je serviral za zmago, s je dobil le točko in Đoković je izenačil za drugo podaljšano igro v partiji. V njej je Srb povedel s 3:0 in imel nato dva servisa, izkoristil pa je enega (4:1). Thiem je nato dobil štiri igre v nizu za vodstvo (5:4), za povrh pa je imel še dva servisa. Tudi on je izkoristil le enega, pa potem do zmage prišel po začetnem udarcu tekmeca.