Fognini z zmago nad Lajovićem v velikem slogu osvojil Monte Carlo

Monte Carlo, 21. 04. 2019 18.50 |

Ekscentrični italijanski teniški igralec Fabio Fognini je z zmago v velikem finalu na enem od najprestižnejših turnirjev serije masters 1000 v Monte Carlu proti Srbu Dušanu Lajoviću osvojil skupno deveto lovoriko v karieri.

Dušan Lajović tokrat ni bil kos razigranemu Fabiju Fogniniju, ki je slavil z 2:0 v nizih, inj sicer 6:3 in 6:4. Najboljši italijanski teniški igralec je tako v velikem slogu osvojil svoj prvi turnir v tem koledarskem letu, skupno devetega v karieri.

A kot je sam priznal ob podelitvi nagrad in pokala, je triumf v Monte Carlu zagotovo njegov največji v dozdajšnji karieri. "Pot do končnega uspeha je bila dolga in trnova. Če se samo spomnim na uvodni krog in mučenje proti ruskemu predstavniku, je ta zmaga velika nagrada za vztrajnost in trud. V finalu sem imel zahtevnega nasprotnika, ki je prav tako odigral odličen turnir v Monte Carlu," je bil vzhičen Fognini.

Fabio Fognini (levo) je v finalu prestižnega turnirja serije masters 1000 v Monte Carlu premagal Srba Dušana Lajovića. FOTO: AP

Ob prestižni lovoriki bo Fogninijev bančni račun bogatejši za 958.055 evrov, obenem pa bo Italijan od ponedeljka z novimi 1000 točkami na svojem kontu zasedel 12. mesto na ATP lestvici, kar bo njegov najboljši 'ranking' v karieri. Podobno velja tudi za Lajovića, ki bo močno napredoval, in sicer z 48. na kar 24. mesto. Za poraz v finalu bo prejel 600 točk in denarno nagrado v vrednosti 484.950 evrov.