Drugi športi

VIDEO in FOTO: Slovenski odbojkarji z zmago začeli kvalifikacije

Ljubljana, 24. 05. 2013 17.18 2 min branja 1

Slovenija - Izrael - 3

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je uspešno začela tridnevne kvalifikacije v skupini B za nastop na svetovnem prvenstvu. V dvorani Stožice so Slovenci s 3:1 v nizih premagali prvega tekmeca Izrael. Tekmeca v kvalifikacijski skupini sta še Madžarska in Moldavija.

Slovenske reprezentante v treh dneh čakajo trije tekmeci v skupini B v prvem ciklusu kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu leta 2014 – Izrael, Madžarska in Moldavija. Slovenci so glede na kakovost veliki favoriti za osvojitev prvega mesta, in to so na prvi tekmi proti Izraelu tudi potrdili. V pripravah so varovanci selektorja Luke Slabeta odigrali štiri prijateljske tekme, dvakrat so premagali Avstrijo, z Nemčijo v Murski Soboti pa so enkrat zmagali in enkrat izgubili.

Kar zadeva neposredne dvoboje z izraelsko izbrano vrsto, sta se reprezentanci zadnjič srečali v kvalifikacijah za nastop na EP 2011, Slovenci so dvakrat zmagali, v Mariboru je bilo 3:0, na drugi tekmi v Tel Avivu pa prav tako 3:0. Tudi na tokratni tekmi v dvorani Stožice presenečenja ni bilo, čeprav so se Izraelci pokazali za žilavega tekmeca. Slovenci so dvoboj dobili z izidom 3:1 v nizih. Kapetan Tine Urnaut in soigralci so prvi niz dobili s 25:21, bili so ves čas v vodstvu, Izraelci pa so se najbolj približali ob izidu 22:21. V drugem nizu so bili še bolj odločni in so ga dobili kar s 25:16, v tretjem pa je prišlo do padca v igri in Izraelci so slavili zmago z 25:20, po izenačenem četrtem nizu pa so Slovenci v zaključku le vnovčili izkušnje in ga dobili s 25:22 za uvodno zmago kvalifikacij.

Slovenski odbojkarji so dobili uvodno tekmo z Izraelom.
Slovenski odbojkarji so dobili uvodno tekmo z Izraelom.
FOTO: Damjan Žibert

Izid:
Slovenija – Izrael 3:1 (21, 15, -20, 22)

  • FLJ 1
  • FLJ 2
  • FLJ 3
  • FLJ 4
  • FLJ 5
  • FLJ 6
  • FLJ 7
  • FLJ 8
  • FLJ 9
  • FLJ 10
  • fLJ 11
  • FLJ 12
  • FLJ 13
  • FLJ 14
  • FLJ 15
  • FLJ 16
  • FLJ 17
  • FLJ 18
  • FLJ 19
  • FLJ 20
  • FLJ 21
  • FLJ 22
  • FLJ 23
KOMENTARJI1

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1725