Odlična Slovenija remizirala z Italijo

Groningen, 24. 01. 2022 19.00 |

Milan Doknić
14

Slovenija je v drugem krogu v skupini B na evropskem prvenstvu v malem nogometu remizirala z Italijo 2:2. To je že drugi zaporedni neodločen izid Slovencev v skupini, kar pomeni, da bo o napredku iz skupine odločal zadnji krog skupinskega dela.

Slovenija je v tekmo proti Italiji vstopila z eno osvojeno točko po prvem krogu v skupini B. Slovenci so na prvi tekmi remizirali s Kazahstanci (4:4). Italijanom tudi ni uspelo premagati svojih nasprotnikov Fincev, saj se je tekma v Groningenu zaključila z rezultatom 3:3.

Zahodni sosedje so tekmo začeli bolje in povedli že po 40 sekundah. Po desni strani je mimo nemočnega Nejca Hozjana prodrl italijanski napadalec Douglas Nicolodi, ki je lepo ustrelil mimo slovenskega vratarja Nejca Berzelaka.

Slovenija je zaigrala bolje in njen trud je bil z obilico sreče poplačan devet minut pozneje. Teo Turk je izvajal avt in zadel nogo nesrečnega Alexa Merlima, ki je žogo preusmeril mimo lastnega vratarja Lorenza Pietrangela. Slovenci so bili v preostanku prvega polčasa nevarnejši, a Pietrangela pred odmorom niso mogli premagati.

Tudi drugi polčas ni ponudil zmagovalca

Drugi polčas se je nadaljeval podobno, saj je Slovenija nadaljevala pritisk na italijansko obrambo. Ta je obrodil sadove v 12. minuti nadaljevanja, ko je Nejc Hozjan žogo ukradel znova nesrečnemu italijanskemu zvezdniku Alexu Merlimu in spretno premagal nasprotnega vratarja.

Veselje Nejca Hozjana po zadetku za 2:1
Veselje Nejca Hozjana po zadetku za 2:1 FOTO: Uefa.com

Merlim je slabo predstavo, ki jo je pokazal v prvih 30 minutah igre, pustil za seboj po odlično izvedenemu prostemu strelu v 32. minuti. Žogo je spretno usmeril med slovenskega vratarja in živi zid, izid pa je bil izenačen na 2:2.

Sledila je odločnejša igra Italijanov, čeprav je Slovenija v izdihljajih tekme bila bližje zmagi. 50 sekund pred koncem je nevarno streljal Kristjan Čujec. Nato pa je zgolj dve sekundi pred zadnjim sodnikovim piskom odlično priložnost našel kar slovenski vratar Berzelak, ki je iz lastnega kazenskega prostora ustrelil proti praznim italijanskim vratom in zatresel vratnico.