19-letnemu Pradu VN Faenze, Gajser z zmago na drugi dirki drugi

Faenza, 09. 09. 2020 16.46 |

M.G., STA
5

Mladi Španec Jorge Prado (KTM) je zmagovalec VN Faenze v razredu MXGP. Slovenski motokrosist Tim Gajser je osvojil drugo mesto, potem ko je na prvi dirki osvojil peto mesto, na drugi pa zmagal. Gajser je še četrtič v tej sezoni stopil na oder za zmagovalce, zmaga na veliki nagradi pa mu v tej sezoni še manjka. Tretje mesto je pripadlo Švicarju Jeremyju Seewerju. V razredu MX2 je bil Jan Pancar 11.

Tim Gajser je dobil drugo dirko v Faenzi, a je skupno zmago zapravil na prvi (šesto mesto) FOTO: David Stropnik

Zmage se je veselil komaj 19-letni Španec Jorge Prado (dve drugi mesti), ki vozi na Red Bull KTM-u. Za najstnika je to bila sploh prva zmaga na veliki nagradi elitnega razreda. Gre za novinca med elito, ki je v pretekli sezoni osvojil prvenstvo MX2.  Tim Gajser je danes začel s petim mestom na prvi dirki. Gajser je bil sicer najhitrejši v dopoldanskih kvalifikacijah. Prvo dirko je sicer dobil Švicar Jeremy Seewer pred Pradom in Francozom Romainom Febvrejem.

Na drugi dirki je svetovni prvak začel bolje in po tretjem mestu v začetnem obdobju dirke kmalu napredoval na drugo, po tretjini pa je prevzel vodstvo. Za njim sta dirko končala Prado in Italijan Antonio Cairoli. Skupno je po točkovnem seštevku obeh dirki veliko nagrado Faenze dobil Prado s 44 točkami pred Gajserjem (41) in Seewerjem (39).

V skupnem seštevku še vedno vodi Nizozemec Jeffrey Herlings (263 točk), ki danes ni nastopil zaradi padca na prostem treningu. Drugi je Antonio Cairoli z 241 točkami, tretji pa slovenski predstavnik Tim Gajser (237 točk).

V razredu MX2 je bil spet uspešen slovenski motokrosist Jan Pancar. Na prvi dirki je bil 16., na drugi deseti, kar mu je v seštevku velike nagrade prineslo novih 16 točk in 11. mesto. Zmagal je Francoz Tom Vialle pred rojakom Maximom Renauxom, tretji je bil Danec Thomas Kjer Olsen.