Gajser po zmagi v prvi vožnji z novim odstopom v Kegumsu

Riga, 16. 08. 2020 13.47 |

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva za VN Kegumsa v Latviji v elitnem razredu MXGP osvojil osmo mesto. Gajser je bil prvi v prvi vožnji, v drugi pa je po tehničnih težavah odstopil. Zmagal je Nizozemec Jeffrey Herlings.

Tim Gajser se je pobral po nekoliko slabši predstavi v sredo.
Tim Gajser se je pobral po nekoliko slabši predstavi v sredo. FOTO: Twitter

Nedeljska dirka v latvijskem Kegumsu je bila tretja in zadnja na tem prizorišču, potem ko so po večmesečni prekinitvi prejšnji teden nadaljevali tekmovanje v svetovnem prvenstvu.

Tim Gajser je prvo dirko v nedeljo končal na drugem mestu, v sredo je bil po padcu v prvi vožnji šele 13., danes pa je odlično začel, a je po novi napaki v drugi vožnji izgubil vodstvo ter tudi skupno zmago. A nazadnje se mu ni izmuznila le zmaga, pač pa tudi dragocene točke za SP, saj je dva kroga pred koncem z ugasnjenim motorjem ostal ob stezi in dirko predčasno končal.

Na koncu je slavil Jeffrey Herlings, sicer šele četrti v prvi vožnji, drugi je bil Litovec Arminas Jasikonis, tretji pa Španec Jorge Prado. Gajser je s 25 točkami iz prve vožnje nazadnje pristal na osmem mestu.

V seštevku SP se je v vodstvu še utrdil Herlings; Gajser je še na drugem mestu, a zdaj zaostaja že 46 točk (213-167). Gajserju pa sta se povsem približala Jasikonis in Italijan Antonio Cairoli (163).

V šibkejšem razredu MX2 je nove točke dobil slovenski dirkač Jan Pancar, ki je bil v prvi vožnji 17., v drugi pa 16., skupno pa je končal na 17. mestu in dobil devet točk. Zmagal je Belgijec Jago Geerts, drugi je bil Francoz Tom Vialle, tretji pa Nizozemec Roan Van De Moosdijk.

Naslednja dirka SP bo preizkušnja v turškem Afyonkarahisarju 6. septembra.