Gajser predčasno do naslova svetovnega prvaka, v Imoli do 3. mesta

Imola, 18. 08. 2019 14.50 |

R.G./M.J./STA
107

Tim Gajser je na 15. preizkušnji sezone v svetovnem prvenstvu v italijanski Imoli potrdil drugi naslov svetovnega prvaka v elitnem razredu MXGP. Za potrditev naslova za sezono 2019 je na prvi dirki potreboval le 13 točk, kar je pomenilo osmo mesto. Gajser je bil v prvi vožnji peti. Slovenec je prvi naslov svetovnega prvaka v elitnem razredu osvojil leta 2016 v svoji krstni sezoni med najboljšimi dirkači, v Imoli pa si je zagotovil še drugega.

Tim Gajser FOTO: HRC

Slovenski motokrosist Tim Gajser (Honda) si je na dirki svetovnega prvenstva MXGP v Imoli privozil drugi naslov svetovnega prvaka v elitnem razredu. Gajser je po nekaj težavah v prvi vožnji Imole zasedel peto mesto in tako potrdil osvojitev naslova svetovnega prvaka za letošnjo sezono. Za naslov bi mu sicer zadoščalo že osmo mesto. Gajser ima tako po polovici 15. preizkušnje neulovljivo prednost pred drugim Švicarjem Jeremyjem Seewerjem.

Leta 2015 je Gajser postal svetovni prvak v razredu MX2, leto pozneje v svoji prvi sezoni v razredu MGXP pa je prvič osvojil naslov svetovnega prvaka v elitnem razredu.

Gajser sicer ni najbolje startal, kmalu je imel s Švicarjem Arnaudom Tonusom bližje srečanje, ko je najprej Slovenec Švicarju zaprl pot, potem pa se je slednji znašel pred Gajserjevem dirkalnikom, a sta jo oba odnesla brez padca. V deveti minuti se je 22-letni Gajser prebil na drugo mesto, a se je kmalu potem znašel na tleh, ko je izgubil ravnotežje v eni izmed brazd v ovinku, in nazadoval na osmo mesto.

"Nisem najbolje startal, potem sem prišel na drugo mesto, poskušal sem zmagati, a sem potem padel. Poskušal sem se sicer vrniti nazaj, a sem rabil nekaj krogov, da sem se ponovno ujel. Zelo sem vesel naslova, sezona je bila odlična, vsi so naredili odlično delo," je takoj po prihodu v cilj dejal novi svetovni prvak.

Prvo vožnjo za VN Italije je sicer dobil drugi iz kvalifikacij Nizozemec Glenn Coldenhoff (KTM), drugi je bil Seewer, tretji pa Francoz Paulin Gautier (oba Yamaha). V prvi vožnji 15. dirke v sezoni, ko je Gajser osvojil peto mesto, je v drugi vožnji končal kot drugi. Dirko je dobil Nizozemec Coldenhoff.

Na dirki MXGP je vozil še en Slovenec, Klemen Gerčar (Husqvarna) je bil 22 in ni osvojil točk. V drugi dirki je napredoval na 20. mesto in osvojil eno točko.

Slovenec Jan Pancer (Yamaha) je po desetem mestu v prvi vožnji razreda MX2, v drugi osvojil 20. mesto in eno točko, skupno je zasedel 16. mesto, kar je njegova najboljša uvrstitev v letošnji sezoni. Do konca sezone so na sporedu še tri preizkušnje, naslednja bo že prihodnji teden, ko bo dirka za VN Švedske v Uddevalli.