Gajser zanesljivo osvojil VN Nemčije in še povišal prednost pred konkurenti

Leipzig, 12. 06. 2022 17.42 |

Slovenski zvezdnik motokrosa Tim Gajser (Honda) je zmagovalec velike nagrade Nemčije, potem ko je na prvi dirki v Teutschenthalu zmagal, na drugi pa osvojil drugo mesto – ugnal ga je le Jeremy Seewer. Švicar se je na koncu s tretjim in drugim mestom moral zadovoljiti z drugim mestom na VN Nemčije. Na tretjo stopničko je skočil Jorge Prado.

Gajser, sicer trikratni svetovni prvak razreda MXGP, je bil na prvi dirki daleč najhitrejši, potem ko je dobil že sobotne kvalifikacije. Po dobrem startu si je hitro nabral neulovljivo prednost pred tekmeci, nadziral položaj v dirki in osvojil 25 točk v lovu na četrti naslov v elitnem razredu. V drugo je malce slabše startal in bil nekaj časa tretji, nato pa je prehitel na koncu tretjeuvrščenega Španca Jorgeja Prada (GasGas) in se podal v lov za Švicarjem Jeremyjem Seewerjem (Yamaha). Slednji je v drugo dirkal izjemno, Gajser pa ga nikakor ni uspel prehiteti, nato pa je umiril ritem in vknjižil 22 točk za drugo mesto na dirki.

Tim Gajser
Tim Gajser FOTO: Profimedia

To je bila še 40. zmaga za Tima Gajserja (Honda) v svetovnem prvenstvu. Slovenski šampion je v skupnem seštevku tako še povišal prednost pred zasledovalci. Zdaj ima 485 točk, kar je 101 točka več kot drugouvrščeni Švicar Jeremy Seewer (Yamaha). Na tretje mesto je zdaj skočil španski dirkač Jorge Prado (GasGas), ki je tako kot Seewer izkoristil odsotnost poškodovanega Maxima Renauxa. Ta je zdaj z drugega padel na četrto mesto skupnega seštevka svetovnega prvenstva sezone 2022.

"Sem izjemno srečen za prvo in drugo mesto tu v Nemčiji. Prva dirka je bila perfektna od začetka do konca. V drugo je imel Jeremy izjemno hud tempo, tako da sem mu težko sledil. A če potegnem črto, sem zelo zadovoljen z dosežkom tu, še posebej zato, ker sem imel za seboj težke tri tedne," je v prvi izjavi za organizatorja dejal slovenski motokrosist Tim Gajser.

Slovenski uspeh je v razredu MX2 dopolnil tudi Jan Pancar (KTM), ki je na prvi dirki osvojil peto mesto, kar je njegov najboljši dosežek, v drugo pa je osvojil sedmo mesto. Pred tem je bil v posamični vožnji najboljši osmi. To je na koncu zadoščalo za 30 točk, s katerimi je v skupnem seštevku napredoval na 12. mesto. V tej sezoni je zbral že 162 točk. Na vrhu seštevka v razredu MX2 pa je prišlo do spremembe. Po odstopu Francoza Toma Vialleja (KTM) je rdečo številko najboljšega prevzel Belgijec Jago Geerts (Yamaha).

Slednji je bil na obeh dirkah drugi, kar je pomenilo tudi končno drugo mesto. Zmagal je Francoz Thibault Benistant (Yamaha). Vialle je sicer dobil prvo dirko, z ničlo na drugi pa zdaj Geertsu v seštevku v hrbet gleda za osem točk.

Tretji Slovenec v Nemčiji Jaka Peklaj se je pomeril s tekmeci v okviru evropskega prvenstva v razredu EMX125. Med 78 tekmeci se je prebil na dirko kot prva rezerva. Na prvi dirki v soboto je končal na 25. mestu, danes dopoldne pa je v cilj druge dirke pripeljal na 22. mestu in ostal brez točk. V skupnem seštevku je s 17 točkami na 33. mestu.