Kaznovani Gajser na koncu do četrtega mesta, Febvre povečal vodstvo v SP

Parma, 07. 11. 2021 16.07 |

Slovenski motokrosist Tim Gajser je bil četrti na predzadnji dirki sezone svetovnega prvenstva. V Mantovi je na preizkušnji za VN Lombardije prvo vožnjo po kazni končal na osmem mestu, v drugi je bil tretji. Zmagal je Nizozemec Jeffrey Herlings, Francoz Romain Febvre, ki je bil danes drugi, pa je vodstvo v SP pred zadnjo dirko povečal na tri točke.

Tim Gajser je imel pred zadnjima postajama sezone le točko zaostanka za vodilnim Romainom Febvrejem. Pred zadnjima postajama sezone 2021 so bili prvi trije (Febvre, Gajser in Herlings) povsem skupaj, ločile so jih le tri točke.

Danes sta v kvalifikacijah nalogo bolje opravila Gajserjeva tekmeca. Jeffrey Herlings je bil najhitrejši, Febvre pa drugi, Gajser je imel šesti dosežek.

Tim Gajser
Tim Gajser FOTO: HRC

V prvi vožnji je Gajser dolgo vozil na tretjem mestu, potem prehitel Italijana Antonia Cairolija in bil drugi vse do zadnjega kroga. A ob koncu ga je napadel Herlings, ki je imel pred tem težave in je padel ter se moral prebijati s 15. mesta. Prav v zadnjem krogu ga je Herlings še prehitel, toda Gajser je nazadnje namesto tretjega mesta iztržil le osmo. Vodstvo tekmovanja ga je namreč kaznovalo s petimi mesti pribitka zaradi krajšanja ovinka v prvem zavoju po startu, ko so tekmeci slovenskega dirkača zrinili s proge in je nato ovinek prevozil po krajši poti.

V drugi vožnji je Gajser delo opravil bolje, toda oba tekmeca sta spet končala pred njim. Gajser je po startu začel na petem mestu, potem prehitel Cairolija in Španca Jorgeja Prada ter se učvrstil na tretjem, toda pred njim sta bila konkurenta za naslov z veliko prednostjo, tako da višje od tretjega mesta ni mogel.

Dirko je tako dobil Herlings, z enakim izkupičkom 47 točk je bil drugi Febvre, tretji pa Cairoli. Gajser je zaradi slabše prve vožnje iztržil četrto mesto in 33 točk.

Po predzadnji dirki ima tako Febvre v SP 661 točk, Herlings 658, Gasjer pa 646.

"Zelo sem razočaran, kako se je danes obrnilo. V prvi vožnji me je nekdo izrinil s steze, glede na potek zavoja je bila najvarnejša pot nazaj tista, ki sem jo naredil. Mislim, da sem bil takrat na robu peterice in nisem veliko pridobil, a sem po koncu vseeno dobil kazen, kar v tem tesnem boju za naslov ni bila najboljša novica," je za spletno stran svoje ekipe pojasnil Gajser in dodal: "Dal sem vse od sebe in se zbral za drugo vožnjo. Na koncu sem bil spet tretji, do konca je zdaj še ena dirka, tako da se ne predajam. Rad bi se zahvalil tudi vsem navijačem in tistim, ki so mi ta konec tedna pomagali."

Razred MX2

V razredu MX2 je slavil Belgijec Jago Geerts, potem ko je z zmago v drugi vožnji z enakim točkovnim izkupičkom ugnal svetovnega prvaka Francoza Maxima Renauxa. Tretji je bil še en Francoz, Tom Vialle. Uspešno je nastopil tudi slovenski dirkač Jan Pancar. Po tem, ko je bil 16. v prvi vožnji, je v drugi privozil do 11. mesta, kar je skupno na dirki pomenilo 14. mesto in 15 novih točk za SP.

V seštevku sezone ima Renaux, ki si je že pred Mantovo zagotovil naslov prvaka, 689 točk, Vialle pa 570. Pancar je s 123 točkami na 20. mestu.

Zadnja dirka sezone bo v sredo, ko bo v Mantovi na sporedu še preizkušnja za VN Mantove.