Gajser drugi na VN Trentina, zmaga Cairoliju

Trento, 01. 11. 2020 13.00 |

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na VN Trentina v italijanski Pietramurati osvojil drugo mesto. Zmagal je domačin Antonio Cairoli, tretje mesto pa je pripadlo Clementu Desallu. Za Italijana je to bila še 92. zmaga v karieri. V skupnem seštevku ima Gajser pred najbližjim konkurentom, tj. Cairoli, 73 točk prednosti.

Tim Gajser
Tim Gajser FOTO: David Stropnik

Tim Gajser je prvo dirko v sosednji Italiji dobil pred Antoniom Cairolijem in Jeremyjem Seewerjem, na drugi pa po slabšem startu počasi napredoval vse do četrtega mesta. Cairoli, zmagovalec velike nagrade Trentina, je na obeh dirkah v cilj pripeljal kot drugi (44 točk), kar mu je zadoščalo za točko prednosti pred Gajserjem, ki je s prvim in četrtim mestom v žep pospravil 43 točk. Tretje mesto na VN Trentina je osvojil zmagovalec druge dirke, Belgijec Clement Desalle (peto mesto in zmaga).

Pietramurata je zadnja postaja letošnje sezone, kjer je na sporedu še zadnji trojček velikih nagrad. Po VN Trentina bosta tu še VN Pietramurate 4. novembra in VN Garde Trentina 8. novembra.

V skupnem seštevku ima slovenski motokrosist s 626 točkami kar 73 točk naskoka pred najbližjim zasledovalcem Cairolijem (553 točk), tretji pa ostaja Švicar Jeremy Seewer s 535 točkami. Na četrto mesto se je prebil Romain Febvre (487 točk), ki je izkoristil odsotnost Jorgeja Prada.

V razredu MX2 je bil v Pietramurati uspešen tudi slovenski predstavnik Jan Pancar, ki je bil 13. na prvi in 18. na drugi dirki, skupno pa 17. z 11 novimi točkami za SP. Zmagal je Belgijec Jago Geerts pred Dancem Thomasom Kjerom Olsenom in Francozom Tomom Viallejem. Tak razplet tudi pomeni, da naslov prvaka še ni oddan, saj je Geerts zmanjšal zaostanek za vodilnim Viallejem (693-620). Pancar je 20. z 99 točkami.