Gatlin pri 39 letih z odličnim časom odprl olimpijsko sezono

Gainesville, 18. 04. 2021 11.37 |

Devetintridesetletni ameriški sprinter Justin Gatlin je zmagovalec 100-metrskega moškega sprinta na mitingu v Gainsvillu na Floridi. Sezono na prostem je odprl z odličnim dosežkom 9,98 sekunde.

Justin Gatlin na SP v Dohi leta 2019.
Justin Gatlin na SP v Dohi leta 2019. FOTO: AP

Že na olimpijskih igrah v Riu je bil Gatlin najstarejši sprinter, ki je osvojil olimpijsko kolajno (34 let, srebro), zdaj pa se mu obeta tudi nastop v Tokiu in s tem nov starostni rekord.

V napetem teku je s stotinko zaostanka drugo mesto osvojil Kanadčan Andre de Grasse, tretjeuvrščeni Američan Kenny Bednarek je dosegel izid 10,03.