Gimnastični vrsti na Kitajskem trije finali

Peking, 07. 04. 2012 16.47 |

Mitja Petkovšek na bradlji, Sašo Bertoncelj na konju z ročaji ter Saša Golob na parterju so se prek današnjih kvalifikacij na edinem svetovnem pokalu A v sezoni prebili v nedeljske finalne nastope najboljše četverice po orodjih.

Čeprav so si nastop med elito oziroma pravico do tekmovanja na A-pokalih glede na prvotna merila Mednarodne gimnastične zveze Fig prek lanskega svetovnega prvenstva oziroma sezone svetovnega pokala zagotovili le Petkovšek in Bertoncelj ter Teja Belak na preskoku, pa zasedba letos očitno ni več omejena le na svetovno elito, saj bodo na Kitajskem lahko nastopili tudi drugi telovadci.

Finale si je zagotovil tudi Sašo Bertoncelj, ki tekmuje na konju z ročaji.
Finale si je zagotovil tudi Sašo Bertoncelj, ki tekmuje na konju z ročaji. FOTO: Damjan Žibert

Rok Klavora je bil na parterju s 14,050 deveti, Alen Dimic pa na konju (13,875) deseti, na bradlji (14,450) za las zunaj finala na petem mestu, na drogu (12,600) pa sedmi.

Poleg Golobove, ki je na parterju med finalistkami, na dvovišinski bradlji (11,800) pa je bila po napaki zadnja, osma, se je predstavila tudi Teja Belak, Adela Šajn pa je tokrat na gredi pri salti padla z orodja (12,700) in zasedla sedmo mesto, vajo na parterju pa je dobro opravila (13,175) in bila prav tako sedma.