Drugi športi

Golfisti v Bovcu dobili deseto igrišče

Bovec, 08. 05. 2009 15.55 2 min branja 1

Golf žogica

V Bovcu so slovesno predali v uporabo novo igrišče za golf, ki predstavlja pomemben del v mozaiku pomlajene turistične ponudbe Bovca in doline Soče.

Golf žogica
Golf žogica
FOTO: Reuters

Igrišče v Bovcu se razprostira na lokaciji Podklopce pri Bovcu in ima devet igralnih polj, par 36, v skupni dolžini 3010 metrov. Od idejne zasnove do realizacije so pretekla tri leta, v katerih je izpod peresa arhitekta Petra Škofica in direktorja Aleksandra Kravanje zraslo izredno slikovito igrišče, ki so ga za prizore snemanja uporabili tudi v Disneyjevem filmu Zgodbe iz Narnije. "S ponosom in zadovoljstvom odpiram golf igrišče, ki bo pomembno obogatilo turistično ponudbo v Bovcu in širšem Posočju. Glede na pozitiven odziv okoliških prebivalcev in vseh, ki se ukvarjamo s turizmom, pa lahko že zdaj povem, da imamo v načrtu izgradnjo še dodatnih devetih igralnih polj, ki bodo golf igrišče uvrstila med najlepša na širšem področju," je ob odprtju povedal župan občine Bovec Danijel Krivec.

Vrednost investicije v igrišče, ki je nastalo na prostoru, kjer so že stale tri luknje, je 650.000 evrov. Z novo pridobitvijo v Bovcu je Slovenija dobila deseto igrišče za golf. Pet jih šteje osemnajst lukenj (Bled, Arboretum, Ptuj, Mokrice, Moravske toplice), ostala pa devet (Lipica, Zlati Grič, Trnovo, Olimje, Bovec). V prihodnjih dneh bo odprto tudi novo igrišče z osemnajstimi luknjami pri Smledniku za Šmarno goro, ponudbo z devetih igralnih polj na osemnajst pa bo v maju razširilo tudi igrišče na Otočcu.

  • Služba
  • Pravna pomoč za ceno malice
  • Nepremičnine
  • Nekdanji partner
  • Pridobite brezplačen nasvet
  • Zavarovanje pravne zaščite v prometu
  • Ali se vaša služba nikoli ne konča?
  • Družina
  • Mobing
KOMENTARJI1

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

viking76
09. 05. 2009 11.30
nek se vidi raskoš Važno, da ljudje še vedno nimajo zrihtanih hiš od potresa, bojo pa golf igral. Res se z lepim hvalijo. Aja pa še to, zakaj že rabimo 10 golf igrišč?
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425