Guček ob srebru zrušil 42 let star slovenski rekord

Cali, 06. 08. 2022 08.47 |

M.J., STA
2

Slovenski atlet Matic Ian Guček je na svetovnem prvenstvu do 20 let v Caliju osvojil srebrno kolajno v teku na 400 metrov z ovirami. Ob tem pa je s časom 48,91 sekunde izboljšal 42 let star državni rekord Roka Kopitarja (49,11) in se kot prvi Slovenec spustil pod mejo 49 sekund. V tej disciplini je zlato osvojil Turek Ismail Nezir s časom 48,84 sekunde, tretji pa je bil Jamajčan Roshawn Clarke z 49,62.

Celjan Matic Ian Guček je na svetovnem prvenstvu v atletiki do 20 let postal svetovni podprvak v teku na 400 metrov z ovirami. Guček je tekel na prvi progi, a kljub temu na mokri stezi uprizoril izjemen finalni tek. S časom 48,91 je bil le za sedem stotink počasnejši od Turka Ismaila Nezirja, s katerim sta edina tekla pod 49 sekundami in bila v deževnem finalu razred zase. Tretji je bil s časom 49,62 Jamajčan Roshawn Clarke.