Hamilton dobil zeleno luč za nastop v Abu Dabiju

Abu Dabi, 10. 12. 2020 19.33 |

Britanec Lewis Hamilton je dobil zeleno luč za nastop na nedeljski dirki za svetovno prvenstvo v Abu Dabiju. Sedemkratni svetovni prvak v formuli 1 je bil v 10-dnevni karanteni zaradi okužbe z novim koronavirusom, na zadnjih testiranjih pa so bili vsi njegovi brisi negativni, je zapisala francoska tiskovna agencija AFP.

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton FOTO: AP

Britanec je zavoljo okužbe manjkal na predzadnji dirki za VN Bahrajna. Nastalo vrzel v ekipi Mercedes je zapolnil njegov rojak George Russell, ki je bil tik pred zmago, a je moral osem krogov pred koncem dirke zaradi predrte pnevmatike na postanek v bokse, tako da je na koncu zasedel deveto mesto.

Hamilton, ki je letos sedmič osvojil naslov svetovnega prvaka v formuli 1 in izenačil dosežek Nemca Michaela Schumacherja, ima v skupni razvrstitvi kar 127 točk prednosti pred moštvenim sotekmovalcem, Fincem Valtterijem Bottasom, tretjeuvrščeni Nizozemec Max Verstappen (Red Bull) zaostaja za 143 točk.

Dirka za VN Abu Dabija v Združenih arabskih emiratih se bo v nedeljo pričela ob 14.10.