Drugi športi

Heillova v Celju napovedala slovo

Celje, 22. 06. 2009 18.17 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Avstrijska judoistka Claudia Heill, ki je na svetovnem B pokalu v Celju v soboto prejela spominski grb mesta Celje, je sklenila športno pot.

Claudia Heill se je v soboto mudila v Celju.
Claudia Heill se je v soboto mudila v Celju. FOTO: Damjan Žibert

Claudia Heill je v Celje pripotovala na povabilo Urške Žolnir, v soboto pa je bila prisotna le na otvoritvi dogodka, nato pa se je vrnila na Dunaj. Ena najbolj popularnih avstrijskih športnic je že po koncu olimpijskih iger v Pekingu napovedovala slovo od tatamijev, sedaj pa se je za ta korak tudi dokončno odločila.

Heillova je v polfinalu olimpijade v Atenah po sumljivi sodniški odločitvi v polfinalu premagala Žolnirjevo, nato pa v velikem finalu klonila. Srebrno olimpijsko odličje je tudi največji uspeh 27-letnice: "Po končanih olimpijskih igrah v Pekingu sem si dala nekaj tednov za razmislek in verjela, da bom še vedno tekmovala. Potem mi je enostavno zmanjkalo motiva in odločila sem se, da je bolje odnehati. O Londonu sploh nisem več razmišljala, zanimalo me je le še domače evropsko prvenstvo.

Avstrijki so ničkolikokrat načrte preprečile hude poškodbe, zato se je po operaciji hrbtenice in dveh operacijah kolena odločila, da je zdravje na prvem mestu. V prihodnje naj bi se Dunajčanka ukvarjala s športnim marketingom.

  • Bauhaus katalog
  • Makita set orodij
  • Cubes hladnilnik
  • figura božiček
  • Božično drevo
  • Led figurica
  • Božična razsvetljava
  • Akustični panel
  • Konvektorski grelnik
  • Kopalniško pohištvo
  • Svetlobna veriga
  • Zložljivi podest
  • Božične krogle
KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.