Slovenska teniška igralka Polona Hercog, ki se je ta teden vrnila na teniška igrišča po poškodbi zapestja, je nastope na challengerju v francoskem Saint-Gaudensu končala v drugem krogu. Od sedme nosilke 50.000 evrov vrednega tekmovanja je bila boljša Nemka Anna-Lena Friedsam s 3:6, 6:0, 7:5. Po štirimesečni odsotnosti z igrišč zaradi hujše poškodbe zapestja se je najboljša slovenska igralka vrnila v tekmovalni ritem.

Danes je morala priznati premoč nemški tekmici, dvoboj je motilo tudi muhasto vreme z obdobji dežja in številnimi prekinitvami, vendar se zaradi poraza ni preveč obremenjevala. "Nič kaj dober dan danes, vsaj zame, vendar bom iz dvoboja skušala potegniti vse pozitivne stvari, čeprav se včasih zdi, da jih ni. Najbolj važno je, da sem končno zdrava in da sem sposobna odigrati dvoboj brez bolečin. Vrnitev ne bo lahka, zato moram biti močna in stremeti k cilju, ki sem si ga zadala," je sporočila Hercogova.
Zdaj se bo odpravila v Pariz, kjer jo čakajo kvalifikacije za odprto prvenstvo Francije, drugi turnir za grand slam v sezoni. "S trenerjem imava zdaj precej več odgovorov o moji igri, kot sva jih imela pred enim tednom, kar je vsekakor dobrodošlo za nadaljevanje. Storila bom vse, da bom pripravljena na svojo prvo tekmo v Parizu. Po takšnem odmoru se ne da nič preskakovati," je še dodala Hercogova.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.