Tamara Zidanšek ugnala zmagovalko OP ZDA 2017

Rim, 09. 05. 2021 21.42 |

STA, M.J.
4

Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek se je tako kot njena rojakinja Polona Hercog uvrstila v glavni del žreba teniškega turnirja v Rimu. Na turnirju z nagradnim skladom 1,51 milijona evrov je Zidanškova ugnala zmagovalko OP ZDA 2017, Američanko Sloane Stephens, s 6:4, 7:5. V moški konkurenci pa se bo prav tako v Rimu na turnirju serije masters kljub porazu v zadnjem krogu kvalifikacij meril Aljaž Bedene.

Tamara Zidanšek
Tamara Zidanšek FOTO: AP

Dvoboj med 80. igralko sveta Tamaro Zidanšek in trenutno 51. Američanko Sloane Stephens je trajal uro in 38 minut. Zidanškova ni najbolje začela, saj je takoj izgubila servis, nato pa vrnila udarec v četrti igri. Tekmici sta si nato izmenjali še po en "break", Konjičanka pa je nato v deveti igri ubranila tri priložnosti tekmice za odvzem servisa, v naslednji igri pa izkoristila svojo prvo žogico za niz in slavila s 6:4. Tudi v drugem nizu tekmici nista bili nezmotljivi pri lastnem začetnem udarcu. Je pa Zidanškova dosegla "break" več. V 12. igri je znova izkoristila nezbranost Američanke in izkoristila drugo žogico za prestižno zmago. Polona Hercog se je po današnji zmagi s 6:2, 6:3 proti Italijanki Sari Errani prav tako uvrstila v glavni del žreba v Rimu. Dvoboj je trajal uro in 18 minut.

Od danes poteka še zadnji moški masters na peščeni podlagi v Rimu. V italijanski prestolnici bo kljub porazu v zadnjem krogu kvalifikacij proti Bolivijcu Hugu Dellienu z 2:6 in 1:6 nastopil Aljaž Bedene. Kot srečni poraženec se bo v ponedeljek pomeril z Nemcem Jan-Lennardom Struffom.