Gajser z drugim mestom na VN Pietramurate skupno povsem blizu vodilnemu Herlingsu

Pietramurata, 27. 10. 2021 16.57 |

STA, M.G., M.J.
10

Slovenski motokrosist Tim Gajser je v razredu MXGP na VN Pietramurate osvojil drugo mesto, potem ko je prvo dirko zaključil na drugem, drugo pa na tretjem mestu. Zmagal je domači as Antonio Cairoli (tretje in prvo mesto), tretji pa je bil Romain Febvre (prvo in peto mesto). V skupnem seštevku se je Gajser z novimi 42 točkami povsem približal vodilnima Jeffreyju Herlingsu (573 točk) in Febvreju (572). Skupno ima slovenski predstavnik 570 točk. Do konca sezone so še tri velike nagrade.

Tim Gajser
Tim Gajser FOTO: Damjan Žibert

Na prvi dirki Gajser drugi
Slovenski motokrosist Tim Gajser je na prvi dirki svetovnega prvenstva razreda MXGP za VN Pietramurate osvojil drugo mesto. S tem je močno zmanjšal zaostanek za doslej vodilnim v SP, Nizozemcem Jeffreyjem Herlingsom, ki je prvo dirko po padcu končal brez točk. V vodstvu pa je zdaj Francoz Romain Febvre, zmagovalec prve dirke. Danes v Trentinu vozijo drugo od treh dirk na istem prizorišču. Na prvi v nedeljo je bil Gajser tretji, današnjo pa je začel s 27 točkami zaostanka za vodilnim Herlingsom. Razplet prve dirke je Gajserju prinesel močno zmanjšanje razlike za prvim mestom v seštevku, a tudi tri točke večji zaostanek za drugim konkurentom za naslov, Febvrejem. Francoz je namreč po hudem boju v zaključnih krogih, ko sta se nekajkrat tudi prehitela v boju za prvo mesto, premagal Gajserja in dobil 25 točk. Gajser je dirko kot drugi končal z 22, slabo pa se je prvi del dirke končal za Herlingsa, sicer najhitrejšega v kvalifikacijah pred Gajserjem. Padel je že v prvem zavoju, potem je čez njegov motor zapeljal še eden od tekmecev. Motor oziroma ročica za plin sta bila tako poškodovana, da je moral Nizozemec odnehati in dirko končal z ničlo.

Na drugi dirki tretji
Gajser je drugo dirko za VN Pietramurate zaključil na tretjem mestu, zmagal je Antonio Cairoli, ki je bil na prvi dirki tretji. Skupno je tako zmagal na VN Pietramurate, tretje mesto pa je pripadlo Jeremyju Seewerju. Herlings je na drugi dirki zasedel četrto mesto, a ostaja pri rdeči številki: ima namreč 573 točk v skupnem seštevku. Sledi Febvre s 572, tretji pa je Tim Gajser s 570 točkami.

Drugo dirko so vsi trije kandidati za naslov začeli slabše in se morali prebijati iz ozadja. Še najbolj Febvre, ki je lov začel z 12. mesta. Gajser je bil v prvi tretjini druge dirke še za Herlingsom, nato pa ga je prehitel in se podal v lov za prvimi tremi.

Na dirki so imeli vsi vozniki podoben ritem, tako da veliko prehitevanj ni bilo, je pa Gajser nato preskočil Nizozemca Glenna Coldenhoffa in prišel do dveh pomembnih točk. V zadnjih nekaj krogih je lovil še Švicarja Jeremyja Seewerja, si privoščil nekaj manjših napak, tako da je ostal tretji. Herlings in Febvre pa sta v cilj prišla kot četrti in peti.

Pancarju nekaj točk v MX2
V razredu MX2 je slovenski dirkač Jan Pancar (KTM) osvojil nekaj novih točk. Na prvi dirki je bil 18., na drugi pa mu je tik pred koncem kazalo na 15. mesto, a je napravil napako in bil na koncu 22. V prvenstvu je z osvojenimi tremi točkami presegel stotico. Vseeno je izgubil eno mesto in v skupnem seštevku 20. s 102 točkami.

Prvo dirko je sicer dobil Francoz Tom Vialle (KTM), v drugi pa je odstopil, kar je z zmago na drugi dirki za prvo skupno zmago v karieri izkoristil Avstrijec Rene Hofer (KTM). Drugi je bil skupno Belgijec Jago Geerts (Yamaha), tretji pa Španec Ruben Fernandez (Honda).

Do konca sezone so še tri velike nagrade, prva že ta konec tedna prav v Pietramurati (tretja zaporedna na tem prizorišču), zadnji dve pa bosta prav tako v Italiji, in sicer v Mantovi.