Slovenski rokometaši so dobro začeli tekmo z Danci, do sredine polčasa so vodili s po dvema goloma prednosti (5:3, 5:7), nazadnje je bilo v 14. minuti 8:6, nato pa se je zgodil preobrat, Danci so izid izenačili v 16. minuti povedli (8:9), nato pa je razlika v njihovo korist rastla. V 20. minuti je bilo že +5 v njihovo korist (8:13), v 24. minuti je bilo že 16:10. V nadaljevanju so Slovenci pokazali boljšo igro v obrambi in prišli na tri gole zaostanka v 28. minuti (14:17), ob polčasu pa je bilo +4 za Dance, 19:15. Najboljši strelec Slovencev v prvem polčasu je bil Dragan Gajić s šestimi goli. V drugem polčasu je kazalo, da se lahko varovanci Borisa Denića približajo tekmecem, a sta bila ključna za razplet dva rdeča kartona slovenskima igralcema. V 33. minuti je bil izključen Matej Gaber, v 38. minuti pa še Miha Žvižej. Danci so znova naredili razliko, največ so vodili za sedem golov (27:20, 29:22), nato pa so se Slovenci približali na tri gole gole zaostanka v 57. minuti (34:31), na koncu je bilo 36:33 za Dansko.
"V prvem polčasu smo padli v črno luknjo. Za nami je zanimiva tekma, rokometno gledano pa v njej ni bilo veliko rokometa. Danci so se v teh okoliščinah bolje znašli, v napadu so bolje zadevali od nas, a tekma je minila brez vratarjev. O tem zgovorno govori statistika: Danska je skupno zbrala sedem obramb, Slovenija štiri, končna razlika pa je tri gole za Dansko," je povedal selektor Boris Denič, Dragan Gajić pa je dejal: "Škoda, da v določenih trenutkih ne verjamemo, da lahko premagamo ekipo iz velike četverice. Če bi pokazali več samozavesti, potem bi lahko iztržili več. Nismo prikazali bleščeče igre, vseskozi smo malce capljali za Danci, ki so nas nadzorovali. Škoda, da se ne znamo do konca izraziti na igrišču, zdaj je najbolj pomembno, da se psihološko pripravimo za dvoboj z Nemci."
Hrvaški rokometaši se bodo na svetovnem prvenstvu v Dohi potegovali za peto mesto, potem ko so premagali Nemčijo z 28:23 (13:11). Tekmeci Hrvatov bodo Danci v boju za peto mesto, Slovenijo in Nemčija bosta igrali za 7. mesto, ki še vodi v kvalifikacije za OI, proti Nemčiji.
Katar in Francija finalista
V prvem polfinalu novo presenečenje, Katar je porazil Poljsko (31:29) in se uvrstil v veliki finale SP. Katarci na čelu s španskim selektorjem Valerom Rivero so presenetili, na prejšnjem SP so bili še na skromnem 20. mestu. Za zgodovinski uspeh Katarja, prve neevropske reprezentance v finalih svetovnih prvenstev, je kot zadnja ovira padla Poljska. Navijači v polni dvorani Lusail, ki sprejme 15.300 gledalcev, so z navdušenjem sprejeli vsaj srebrno medaljo svojih junakov. Poljska je sicer bolje začela in vodila do 20. minute. A delni izid 5:1 je prinesel preobrat in Katar je imel ob polčasu tri gole naskoka. Domači so jih znali obdržati tudi v drugem, občasno povedli s štirimi, celo petimi goli, Poljska pa je zaostanek še znižala, vendar do manj kot dveh golov ni prišla. Pri Katarju sta bila najboljša strelca Kamalaldin Mallash in Rafael Capote s po šestimi goli, pri poražencih jih je Michal Jurecki dosegel osem.
Drugi polfinale je bil obračun Španije in Francije, galski petelini so s 26:22 premagali aktualne svetovne prvake. Na krilih Daniela Narcissa in Nikole Karabatića so si galski petelini sredi prvega dela priigrali tri gole naskoka in prednost obdržali do polčasa. Spet je bil pri Francozih zelo razpoložen vratar Thierry Omeyer (zbral je 20 obramb), a sredi drugega polčasa je bilo na semaforju vseeno le še 18:19. Tesno je bilo vse do zaključnih minut, gola Michala Guigouja (s petimi je bil najboljši strelec Francije) in Valentina Porta ter obranjena sedemmetrovka Omeyerja pa so dokončno odločili zmagovalca. Pri Španiji je sta po pet golov dosegla Joan Canellas in Cristian Ugalde.
Izida:
za uvrstitev od 5. do 8. mesta:
Slovenija - Danska 33:36
Hrvaška - Nemčija 28:32
polfinale:
Katar - Poljska 31:29
Španija - Francija 22:26
KOMENTARJI (107)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.